JIŽ 29 LET ZKUŠENOSTÍ NA TRHU
Menu
 

Technické řešení zastřešení bazénů, teras a vířivek

 

Vysoce kvalitní konstrukční řešení a nadčasový design řadí produkty firmy Alukov ke světové špičce v tomto oboru. Přečtěte si, v čem jsou technicky naše výrobky tak výjimečné, a proč je možné najít po celém světě tisíce našich spokojených zákazníků.

Hliníkové profily

Základem konstrukce zastřešení bazénů, vířivek a teras jsou speciálně navržené hliníkové profily (slitina EN AW 6060 a EN AW 6063; šířka stěny 1,5-3,0 mm). Naše hliníkové profily pochází z renomovaných lisoven, lakoven a eloxoven, které garantují nejvyšší kvalitu. Díky tomu se můžeme spolehnout, že všechny profily jsou dokonale a kvalitně vyrobené a mají provedenou prvotřídní povrchovou úpravu. To vše znamená, že naše profily nabízejí maximální odolnost při minimální tloušťce a optimálním vzhledu.

Naše hliníkové profily jsou povrchově upraveny práškovým lakováním nebo eloxováním. U základních zastřešení se využívá především barva stříbrná a antracit. U dalších zastřešení nabízíme nejčastěji bílou, bronzovou, kobaltovou nebo imitaci dřeva. Na přání zákazníka jsme ale schopni dodat i další barvy z RAL vzorníku. 

Vlastnosti našich hliníkových profilů:

 • Nízká hmotnost profilů
 • Vysoká statická pevnost a odolnost
 • Práškovaný povrch
 • Eloxovaný povrch
 • Vysoká chemická odolnost

Výroba zastřešení

 

Polykarbonátové desky

Konstrukce z hliníku je vyplněna polykarbonátovými deskami. Polykarbonát je jedinečný technický termoplast, který v sobě spojuje vysokou úroveň mechanických, optických i tepelných vlastností.

V případě, že se jedná o komorové desky, pak je tloušťka desky 10 mm nebo 8 mm, pokud jde o kompaktní desky, používá se tloušťka 3, 4 a 6 mm. Polykarbonátové desky způsobují tzv. skleníkový efekt. Díky tomu dokáží sluneční paprsky, které jsou rozptýlené v atmosféře i za oblačných dní, v uzavřeném zastřešení vodu ohřát. V noci nebo za chladných dní se voda a vzduch pod konstrukcí ochlazují pomaleji. Vnější povrch všech polykarbonátových desek je pokryt vysoce kvalitní UV stabilizační vrstvou, která pohlcuje účinky škodlivého UV záření a zabraňuje znehodnocení, popraskání a nežádoucím barevným změnám polykarbonátu. 

Kompaktní 3, 4 a 6 mm polykarbonát má lepší optické vlastnosti než komorový polykarbonát a je přes něj krásně vidět dovnitř i ven stejně jako u čirého skla. Můžeme ho použít jako výplň do celého zastřešení, nebo jen do určitých části – jako například do přední stěny, bočních stěn atd.

Polykarbonát dodáváme ve dvou barevných provedeních – čirý a kouřový.

Tříkomorový polykarbonát 10 mm zvyšuje v porovnáním s jednokomorovým polykarbonátem teplotní izolaci o 13 %. 

Vlastnosti našeho polykarbonátu:

 • Dobré izolační vlastnosti díky své vícestěnné struktuře (až o 60 % lepší než skleněné desky)
 • Vysoká úroveň tlumení zvuku – až 25 dB(A)
 • Odolnost proti nárazu – 200x lepší než sklo
 • Vynikající odolnost proti povětrnostním vlivům
 • Slušná odolnost proti oděru
 • Výborná tepelná izolace
 • Dobrá chemická odolnost
 • Výborný stupeň propustnosti světla
 • Odolnost proti hoření
 • Vynikající průhlednost
 • Odolnost proti UV záření (povrchový UV filtr)

 Kombinace zastřešení

 

Konstrukční řešení

Konstrukční řešení našich zastřešení je provedeno tak, aby výztuhy v hliníkových profilech zajišťovaly maximální statickou pevnost a všechny konstrukční spoje byly co nejvíce skryté, nejsou tedy vidět žádné šrouby ani nýty.

Hliníková konstrukce je vyplněna deskami z čirého nebo komorového polykarbonátu, který výrazně zvyšuje pevnost lehké konstrukce a zajišťuje lepší tepelně-izolační vlastnosti než při použití skla.

Segmenty bazénového zastřešení jsou teleskopického provedení, mohou se tedy pohybovat v obou směrech. Podle potřeby je lze teleskopicky posunout ke konci bazénu nebo je rozložit tak, aby zakrývaly vodní plochu. Teleskopické bazénové zastřešení umožňuje používat bazén i za nepříznivého počasí. Další výhodou posuvnosti je, že i v teplých slunečných dnech si můžete užívat potěšení z používání nezastřešeného bazénu – koupání v otevřeném prostoru. Není třeba montovat speciální klimatizační systémy.

Vstup do bazénového zastřešení může být otvíravými nebo posuvnými dveřmi (spodní hrana je vždy utěsněna flexibilním těsněním). Dveře mohou být vyrobeny ve variantě jednokřídlé nebo dvoukřídlé. Standardní šířka jednokřídlých dveří je 80-90 cm. Do boku většiny zastřešení je možné umístit posuvné dveře (boční vstup), které mohou sloužit buď jako další vstup, nebo jako alternativa dveří v čelní stěně, zejména v případě nízkých zastřešení. U velkých nebo kopulovitých zastřešení lze pro zlepšení větrání namontovat okna.

K utěsnění prostoru mezi segmenty se používá labyrintové těsnění, díky němuž nedochází k poškození polykarbonátových desek. Prostor mezi spodní hranou čelních stěn a podkladem (dlažba, beton) je opatřen flexibilním těsněním, to znamená, že není nutné stěnu demontovat, například při přesunu přes menší překážky (vyšší lem bazénu apod.). Pokud má bazén prvky, které jsou vyšší (žebřík, bazénový chrlič), lze čelní stěny doplnit posuvnými nebo otvíravými dveřmi, popřípadě výklopným prahem a jednoduše přes překážku bez větší námahy přejet. Zastřešení bazénu, vířivky nebo terasy má vysokou pevnost v poměru ke své hmotnosti.

Maximální šířka některých modelů bazénových krytů Alukovu je až 13 metrů. Délka zastřešení je neomezená.

Pro váš největší komfort vznikla řada NEO, která splňuje ta nejpřísnější kritéria na kvalitu a zároveň obsahuje vysoce inovativní řešení, která vám dokonale usnadní manipulaci se zastřešením. Pomoci patentované technologie EASY UP se při zamykání a manipulací se zastřešením nemusíte pokaždé sklánět až k zemi. Celé zastřešení je možné pohodlně uzavřít a uzamknout během pár vteřin. Další jedinečnou technologii, která je součástí tohoto řešení je systém AirFresh. Díky tomuto unikátnímu termoregulačnímu systému budete mít jistotu, že se vám bazén nebude přehřívat, ale zároveň budete moci užívat ten pocit jistoty a bezpečí, že je stále uzavřený a zabezpečený proti vnějším vlivům.

Výhody řady NEO

 

Posuvný systém

Všechna naše zastřešení jsou vybavena posuvným systémem, kde se jednotlivé segmenty snadno posouvají po pojezdových drahách, a to za pomocí polyamidových kladek s ložisky z nerezové oceli.

Naše nejmodernější pojezdové dráhy, plní všechny ergonomické požadavky a mají výšku 15 mm. Jsou ploché, nízké a snadno se po nich chodí. Jsou opatřeny protiskluzovým povrchem a umožňují bezpečný pohyb okolo bazénu i velmi jednoduchý posuv segmentů zastřešení. Na pojezdových drahách nejsou žádné ostré odkryté hrany (jako je tomu u odkrytých lišt některých konkurenčních výrobců), takže se nemusíte bát, že se o ně poraníte. Dráhy lze připevnit na rovné plochy, vodorovně nebo svisle či šikmo i na stěny budov. Pojezdové dráhy jsou bezbarvě a bronzově eloxovány, tento povrch je velmi odolný vůči oděru, nedochází tedy k jeho mechanickému poškození.

Počet kolejnic na pojezdových drahách odpovídá počtu segmentů tvořících zastřešení bazénu. Pojezdové kolejnice je možné prodloužit za bazén tak, aby se dal kryt zcela odsunout. Zastřešení lze posouvat manuálně nebo mechanicky pomocí elektrických motorů. Tento systém je zcela bezpečný. Jedná se o uzavřený elektrický systém, kde elektrický motor využívá bezpečné napětí 12 V, je napájen z gelové baterie, která se následně dobíjí za pomocí fotovoltaických panelů. Toto provedení je velmi oblíbené u zastřešení Terra a Viva Prime.

Bazénové zastřešení