JIŽ 29 LET ZKUŠENOSTÍ NA TRHU
Menu
 

Novoroční projev pana Jana Zitka, majitele společnosti ALUKOV a.s.

Novoroční projev pana Jana Zitka, majitele společnosti ALUKOV a.s.
Majitel společnosti Alukov p. Jan Zitko

Vážení zákazníci, vážení zaměstnanci a vážení obchodní partneři,

dovolte mi před koncem roku malé ohlédnutí v širších souvislostech a také tak trochu odlehčenit více než obvykle. Letošní rok nám na události opravdu přál.

Vzpomeňme na první polovinu roku a na olympiádu v Pchjongčchangu, kde Ester Ledecká přepsala historii sjezdového lyžování a zajistila pro naši republiku dvě zlaté medaile nebo mistrovství světa ve fotbale v Rusku, kde zanedlouho poté proběhly presidentské volby. Tou dobou jsme společně prožívali veletrh FOR HABITAT v pražských Letňanech a naplno jsme nastartovali jarní sezónu. Současně s tím své zákonodárce volilo Maďarsko, a ještě před létem jsme v rámci EU stihli spustit GDPR. Květnové události v Alukovu nabíraly na tempu. Na zámečku CHATEAU APPONY * * * * nedaleko Nitry proběhlo mezinárodní setkání členů IPC teamu. Ani světové dějiny nezahálely a od června Saudská Arábie povolila řídit ženám auto a zhruba o měsíc později nastalo zatmění měsíce. I přes tyto události výroba zastřešení v Alukovu jela celé léto na plné obrátky a do celozávodní dovolené zbývaly jen dny. Někteří již ale volno užívali a to od 23.června, kdy na tento den připadl den daňové svobody. Mimochodem byl o den později než v roce 2017. Také na podzim se dařilo a mezi tím, co jsme absolvovali podzimní veletrh FOR ARCH, kde jsme presentovali novinkové terasové zastřešení s pevnou střechou ALUKOV PERGOLA, jsme zároveň věnovali pozornost pečlivé přípravě na událost roku, uvedení nového zastřešovacího systému SMART DELIVERY PROGRAM. Měl velmi úspěšnou premiéru na veletrhu ve francouzském Lyonu a podle prvních ohlasů si mohu dovolit optimistickou prognózu prodeje. Zatímco jsme v Lyonu sklízeli úspěchy také s novým bazénovým zastřešením Champion, Američané se tou dobou vydali dva roky po zvolení Donalda Trumpa presidentem znovu k urnám, tentokrát pro obměnu Sněmovny reprezentantů a část Senátu. Závěr roku patřil v Alukovu optimalizaci výrobních procesů i plánovaným organizačním změnám, oproti domácím, spíše chaotičtějším veřejně politickým událostem.   

Ačkoli tento rok proběhlo značné množství větších či menších událostí, jednoznačně bych si dovolil vyzdvihnout sté výročí založení naší republiky. Tím byla ovlivněna historie nejen našeho národa, ale ovlivnili jsme naše nejbližší sousedy, jistou část Evropy a zapsali se do světových dějin.

Jsou to naše kořeny a cítím, že bychom se k nim měli vracet. Připomínat si je a čerpat z nich. Spolupráce, píle, poctivost a řemeslo jsou jen malým výčtem vlastností, které tu byly za první republiky a nyní znovu povstávají. Povstávají proto, abychom mohli tvořit hodnoty větší, které nás přesahují a přetrvají déle než jeden lidský život. Vzrůstající zájem o věci nové kolem nás, neustálý posun kupředu, který nás spojuje a naplňuje společnými představami, sny a přáními. Zkusme si položit otázku, co tvoří naši republiku, ale i firmu? Jsou to lidé, myšlenky, lidský um, prostor i čas. Vás i mě, nás všechny společně historie spojila právě do takového jednoho času a místa – do ALUKOVu. Jsme tu, abychom tvořili, vymýšleli a chránili to, co naši předci vytvořili před mnoha lety. Jsme tu, abychom alespoň dočasně kráčeli po stejné cestě. Naší společnou cestou nejsou produkty nebo chcete-li zastřešení, ale to, co stojí za tím vším, tedy píle, špičkově odvedená práce, upřímná snaha věci zdokonalovat, přiměřená odměna, ale i lidský rozměr, tedy péče o blízké a nejbližší a také normální lidská slušnost.

Toto je mou vizí a poselstvím v roce 2019 a budu opravdu potěšený, pokud ve Vás mé myšlenky najdou sympatie, oporu a pokud se k těmto myšlenkám připojíte nebo je budete sdílet.

 

Děkuji Vám všem za letošní spolupráci, trpělivost i loajalitu a do nového roku přeji Vám i Vašim rodinám pevné zdraví a osobní spokojenost.

 

     

 

 

 

 

Jan Zitko,

předseda představenstva a výkonný ředitel ALUKOV a.s.