JIŽ 29 LET ZKUŠENOSTÍ NA TRHU
Menu
 

V Alukovu jsme oslavili nového prezidenta

V Alukovu jsme oslavili nového prezidenta
Inaugurace prezidenta v Alukovu

Den 9.3.2023 je významným dnem nejen v celé České republice, ale i u nás v Alukovu.

Inaugurace prezidenta v Alukovu

Ku příležitosti inaugurace prezidenta Petra Pavla jsme uspořádali nejen pro naše zaměstnance slavnostní prezidentské menu. Byla to skvělá příležitost přiblížit zaměstnancům možnost obědvat jako prezident. Servírovalo se vynikající menu, které bylo původně podáváno ku příležitosti královské návštěvy britského prince Charlese a jeho chotě Camilly. Návštěva se konala na Pražském hradě a hosty přijal dne 20.03.2010 tehdejší prezident Václav Klaus s první dámou Lívií Klausovou.

Inaugurace - prezidentské menu  Hlavní chod - inaugurace prezidenta  Výzdoba jídelny - inaugurace prezidenta

A co se u nás podávalo? Jednalo se o jednoduché menu se třemi chody. Jako polévku mohli zaměstnanci ochutnat bramboračku s hříbky. Byla výborná. Po hříbkách voněla celá jídelna. 

Jako další chod se podávala šťavnatá roštěná pečeně na houbách s variací knedlíčků. A sladkou tečkou na konec byly plněné moravské koláče s tvarohem, povidly a drobenkou. Jednoduše česká klasika, která nikdy nezklame.

Samozřejmostí byla i tematická výzdoba. Vlajky a trikolory nemohly chybět. Třešinkou ve výzdobě byly růže v barvách české vlajky. Přece jen se jedná o jednu z nejvýznamnějších událostí v našich končinách. Infoleták o inauguraci byl součástí výzdoby. Zaměstnanci si tak mohli přečíst zajímavosti ohledně jmenování prezidenta republiky. Slavnostní atmosféru doplnila symfonie Má Vlast od Bedřicha Smetany.

Na vydatný „prezidentský“ oběd byli pozváni i partneři z Německa a Rakouska, kteří zrovna v tento den měli v Alukovu školení.  Byli velmi mile překvapeni a věříme, že si náležitě pochutnali.

S nápadem servírovat prezidentské menu přišel jednatel společnosti pan Jan Zitko. Vybíralo se ze dvou návrhů menu. Demokratickým hlasováním vyhrála varianta ala hříbky.

Menu dle požadavků uvařila pardubická cateringová firma Ježek-catering, která se dlouhodobě stará o stravování ve společnosti. Děkujeme za skvělý gastronomický zážitek.

 

V Alukovu se snažíme o to, aby naši zaměstnanci byli i ve firmě součástí společenského dění. Ať už se jedná o ochutnávku vín nebo rodinný den. Děkujeme všem, kteří byli v tento významný den s námi. A novému prezidentu Petru Pavlovi přejeme, aby byl důstojným zástupcem České republiky doma i ve světě.