JIŽ 29 LET ZKUŠENOSTÍ NA TRHU
Menu
 

Alukov je s Vámi už 20 let

Alukov je s Vámi už 20 let

Společnost ALUKOV založil Jan Zitko v Orli u Chrudimi 3. října 1995. Letos na podzim tedy od jejího vzniku uplyne rovných 20 let. Rok 2015 bude proto rokem oslav, novinek a vizí. 

Před dvaceti lety nikdo netušil, kam až se může rozrůst malá společnost, jejíž jednatel se rozhodne budovat obor, který v Česku nemá tradici. Nyní už víme, že když se člověk, který ze všeho nejvíce dbá na kvalitu, potažmo na zákazníky, obklopí schopnými lidmi, může z malé firmy vyrůst obr, jejíž věhlas bude celosvětový. 

To je příběh Alukovu. Příběh, který nepřestává ohromovat, příběh, který začal před dvaceti lety jedním (zdánlivě velkým) neúspěchem. Když se v roce 1995 Jan Zitko rozhodoval, co dál s bývalým zemědělským družstvem, vybral si nejprve obor, který mu byl blízký. Jako generace před ním se chtěl věnovat zemědělství, v Orli plánoval živočišnou výrobu. Místním se to ale nelíbilo, protestovali proti představě špíny a zápachu. Jan Zitko se proto ve svých 25 letech rozhodl zaměřit se na zpracování hliníku - výrobu hliníkových dveří a oken. A už první diskuze se zákazníky a přáteli na toto téma ho přivedlo na myšlenku ještě o kousek odbočit. V Česku totiž v devadesátých letech nikdo nevyráběl zastřešení bazénů. "Když zpracováváte hliník, nemohli byste nám udělat nějaký kryt na bazén," slyšel Jan Zitko až příliš často. Bazénů spousta, zastřešení leda tak v zahraničí, proč to nezkusit. Tvrdou každodenní prací dostal Jan Zitko společnost ALUKOV tam, kde je teď - mezi přední evropské výrobce zastřešení bazénů, posléze i posuvných zastřešení teras a vířivých van. ALUKOV je ve světě synonymem inovací, kvality a tradice. 

Společnost ALUKOV zaměstnává více než 500 lidí, své výrobní závody má vedle Česka ve čtyřech dalších zemích, zastřešení vyváží do 40 států po celém světě.