JIŽ 29 LET ZKUŠENOSTÍ NA TRHU
Menu
 

Výhody zastřešení teras a bazénů na podzim

Výhody zastřešení teras a bazénů na podzim

Léto končí a podzim je tady. Přichází chladnější a deštivé počasí, listí ze stromů a keřů opadá. A to je právě čas, kdy poznáte jednu z hlavních výhod zastřešení – zajišťuje ochranu před pronikáním nečistot (včetně spadaného listí, větviček apod.) do bazénu. Ušetříte tak hodiny a hodiny času, které byste jinak museli strávit čištěním bazénu a ošetřováním bazénové vody. To ale není zdaleka vše! Jaké jsou další výhody zastřešeného bazénu nebo terasy v podzimních měsících?

 

Se zastřešením terasy může být podzim radostný a hravý

 

Celoroční využití

S příchodem podzimu lidé většinou zazimují bazén a pokud vlastní terasu, odklidí z ní veškerý nábytek včetně dalšího vybavení jako je např. gril pro oblíbené venkovní grilování. Vše poté znovu ožije až následující rok s příchodem jara. Toto však nemusí platit, pokud vlastníte zastřešení. To vám umožní využívat bazén nebo terasu v podstatě celoročně. Tato skutečnost, tedy že můžete používat bazén nebo terasu po celý rok, s sebou přináší řadu dalších výhod. V případě zastřešení bazénu můžete získat tyto výhody:

  • pravidelným pohybem v bazénu (plavání či různá cvičení) můžete podpořit svoje zdraví,
  • díky zastřešení můžete ušetřit svůj čas, který byste jinak museli věnovat údržbě bazénu, a můžete také ušetřit finanční prostředky díky nižší spotřebě vody,
  • zajistíte bezpečnost dětí a domácích mazlíčků.

V případě zastřešení terasy pak získáte i v podzimních a zimních měsících útulný obytný prostor navíc, který můžete využívat mnoha různými způsoby.

 

Zastřešení bazénu - čtyři roční období

 

Podpora zdraví

Pokud můžete využívat svůj domácí bazén po celý rok, může to mít pozitivní vliv na Vaše zdraví. Nemusíte např. na podzim a v zimě chodit do veřejných bazénů ani do fitness center, čímž eliminujete riziko, že se nachladíte nebo chytnete nějakou nepříjemnou virózu. Zároveň můžete ve svém domácím bazénu kromě plavání provádět různá cvičení zaměřená na zlepšení Vaší kondice nebo na odstranění či alespoň zmírnění některých běžných zdravotních neduhů. Jistě sami víte o některých specializovaných cvičebních programech, při nichž se cviky provádějí ve vodě. Pomocí těchto cviků uvolníte svalové napětí, snížíte hladinu stresu a zlepšíte krevní oběh. Možnost využívat bazén po co nejdelší dobu v roce tedy může být velkým plusem pro Vaše celkové zdraví.

 

Zastřešení bazénu Universe - udržujte se fit i na podzim

 

Časové i finanční úspory

Jak jsme již uvedli v úvodu tohoto článku, podzimní sezóna s sebou přináší množství nečistot v podobě spadaného listí, větviček, polétavého hmyzu apod., což Vás nutí provádět patřičné kroky k údržbě bazénu. Se zastřešením je však údržba velmi usnadněna. Kromě snadnější údržby Vám zastřešení bazénu může přinést i úsporu finančních prostředků. Zastřešení totiž zabraňuje nadměrnému odpařování vody z bazénu, je schopné odpařenou vodu zachytit a vrátit zpět do bazénu. Tím Vám ušetří finance za vodu, kterou byste jinak museli neustále dopouštět.

 

Kombinace zastřešení bazénu Terra Prime a zastřešení terasy Corso Ultima

 

Bezpečnost dětí a domácích mazlíčků

Pokud máte malé děti nebo domácí zvířátka, je dobré vědět, že zastřešení bazénu je plně uzamykatelné. Uzamčené segmenty zabrání dětem či domácím mazlíčkům v přístupu k bazénu a případnému nechtěnému pádu do něj v době, kdy zrovna nejste přítomni a nemůžete tedy na své miláčky plně dohlížet. Zastřešení tak plní funkci bezpečnostního prvku. Pokud máte naopak vše plně pod kontrolou, můžete nechat zastřešení odemčené a užívat si podzimní koupání v bazénu i s dětmi, nebo můžete trávit čas na terase s výhledem na nádherně zabarvenou podzimní zahradu. Rozmary počasí Vás přitom nijak neomezí, takže nízká teplota, déšť ani brzký západ slunce Vám nemusí bránit v koupání v bazénu ani v pobytu na Vaší terase.

 

Zastřešení od Alukovu - bezpečnost dětí a domácích mazlíčků

 

Obytný prostor navíc

Zastřešením terasy rozšíříte obytný prostor Vašeho domu. Obohatíte tím svůj dům o další pohodlný prostor, který může současně sloužit jako venkovní kuchyně, bar, jídelna nebo relaxační zóna. V podzimních nebo zimních měsících oceníte pohled na měnící se barvy v zahradě. Pokud použijete vhodný vytápěcí systém, můžete prožívat i sychravé dny na vyhřáté a útulně zařízené terase.

 

Zastřešení terasy CORSO Ultima vám vytvoří obytnou místnost navíc

 

Jak vidíte, zastřešení bazénu či terasy má mnoho výhod, a to nejen na podzim. Pokud ještě zastřešení nevlastníte, zkuste se porozhlédnout na našich webových stránkách a vybrat si některý z mnoha modelů, které nabízíme. Určitě mezi nimi najdete takový, který se Vám bude líbit a bude i vyhovovat Vašim představám a nárokům. Všechny naše modely zastřešení je možné upravit na míru. Můžete si vybrat design a barvu, které se budou hodit k současnému stylu Vašeho domu, bazénu, terasy či zahrady. Zastřešení je zkrátka skvělým řešením i pro Váš bazén či terasu.