JIŽ 29 LET ZKUŠENOSTÍ NA TRHU
Menu
 

JAK PEČOVAT O BAZÉN A ZASTŘEŠENÍ V ZIMĚ?

JAK PEČOVAT O BAZÉN A ZASTŘEŠENÍ V ZIMĚ?
Zastřešení bazénu Viva v zimě

Zima je tu a s ní i sněhová sezóna a mráz. Pokud jste nestihli zazimovat bazén a zastřešení, máte nejvyšší čas. Využijte kterýkoli sluneční den a udělejte nejnutnější úpravy bazénu a zastřešení. Připravíte je tak na další sníh a mrazivé dny. My Vám poradíme, jak na to. 

Zastřešení bazénu Elegant NEO

 

Vyčistěte bazén

Bazén byste měli vyčistit. Vysajte dno a stěny bazénu. Pro správné fungování filtračních jednotek a čerpadel je důležité, abyste bazén nenechali špinavý déle než 5 měsíců. Ušetříte si tak spousty problémů na začátku nové sezóny.

 

Vyčistěte filtr

Vyčistěte filtr zbavením všech nečistot. Čistý filtr je jednou z podmínek čisté vody v bazénu. Jen pozor, je rozdíl v čištění filtrů pískových a kartušových. Vždy postupujte podle návodu výrobce. 

 

Zastřešení bazénu Viva

 

Zkontrolujte parametry vody v bazénu

Vodu v bazénu si otestujte pomocí testovacích proužků. Správné pH vody v bazénu je mezi 7,4 a 7,6 a alkalita mezi 100 ppm a 150 ppm, přičemž ideální je 125 ppm. Tvrdost vápníku se doporučuje mezi 175 ppm a 225 ppm. Hladina chlóru pak mezi 1 ppm a 3 ppm. Pokud nemáte potřebné měřicí pomůcky, Váš bazénář Vám jistě pomůže parametry vody změřit a upravit její hodnoty. 

Při používání chemikálií nikdy nezapomeňte na vlastní ochranu, jako jsou rukavice, obličejovou masku a ochranné brýle V případě potřísnění vyhledejte lékařskou pomoc.

 

Na přezimování přidejte algicid

Pokud chcete zabránit tvorbě řas ve vašem bazénu, a zvláště pro dobrou údržbu v zimě použijte ALGICID. Je vhodný také pro další aspekty, např. aby voda v bazénu nezměnila barvu, nezapáchala nebo aby se Vám neucpal filtr nežádoucími řasami. Před použitím se ujistěte, že se hladina chlóru v bazénu je 1-3 ppm. V opačném případě chlor způsobí, že algicid bude neúčinný.

 

Zastřešení bazénu Universe

 

Snižte vodu v bazénu

Pokud zazimováváte bazén, je potřeba vodu snížit pod skimmer. Zbytková voda ve skimmeru v zimě zmrzne a bohužel může dojít k jeho roztržení. Opět tedy postupujte podle návodu výrobce.

 

Bazénové zastřešení je důležité i v zimě

Bazénové zastřešení Vám ušetří spoustu starostí. Zabraňuje pádu listí, suché trávy, hmyzu a jiných nečistot do vody. Také ochrání před pádem domácích i zahradních zvířat do bazénu. Navíc Vám do bazénu nepadá sníh a voda nepromrzá tak rychle. Zámky bazénového zastřešení doporučujeme prostříknout speciálním zámkovým sprejem. Pravidelně odmetejte koštětem s jemným chlupem napadaný sníh. U oblých tvarů zastřešení dochází k samovolnému odtávání, přesto by sněhová přikrývka neměla přesáhnout 10 cm výšky. Mějte na paměti, že mokrý sníh je těžší než čerstvě napadaný.

  

Zastřešení bazénu Elegant Neo

 

Určitě zazimování vašeho bazénu a zastřešení zvládnete a můžete se opět těšit na další bazénovou sezónu.