JIŽ 29 LET ZKUŠENOSTÍ NA TRHU
Menu
 

Jak celoročně udržovat své zastřešení?

Jak celoročně udržovat své zastřešení?

Pořídili jste si vysoce kvalitní zastřešení bazénu nebo terasy a již jste jej zařadili do svého každodenního provozu domácnosti? Pak jsou informace v tomto článku určené právě pro Vás. Ačkoli jsou naše zastřešení téměř bezúdržbová, pro jejich dobrou kondici je potřebná alespoň minimální péče, čištění a občasná údržba. Prodloužíte tím životnost svého zastřešení a zajistíte bezproblémovou funkčnost všech jeho mechanických částí.

Uvádíme zde několik doporučení a tipů, které vám pomohou při péči o Vaše zastřešení.

 

Zastřešení terasy CORSO Premium

 

Pravidelné čištění

Pravidelným čištěním udržíte zastřešení nejen vizuálně přitažlivé, ale také v maximální možné míře omezíte výskyt nebo šíření řas a dalších náletových rostlin. Pravidelně proto čistěte jak polykarbonátové výplně, tak i jednotlivé mechanické části vašeho zastřešení – tj. především pojezdovou mechaniku, a dále např. zámky nebo kliky u vstupních dvířek.

Na co konkrétně byste měli pamatovat při čištění bazénového a terasového zastřešení?

  • Výplně, ať již jsou z kompaktního průhledného polykarbonátu, dutinkového polykarbonátu nebo skla, omyjte nejlépe proudem vlažné vody. Tím by se měly odstranit všechny mechanické nečistoty, skvrny, prach, plísně a mastné látky.
  • V případě silných nečistot otřete povrch hliníkových profilů a polykarbonátové výplně velmi jemně měkkou houbou nebo měkkým hadříkem. Nezapomeňte výplně i profily předem dostatečně namočit.
  • V případě silných nečistot použijte ekologicky nezávadné tekuté mycí prostředky, šetrné k přírodě. Nikdy nepoužívejte tekutý písek ani jiné mycí prostředky s mikročásticemi. Buďte velmi opatrní a dopředu konzultujte použití konkrétního mycího prostředku s naší společností. Pamatujte, že musíte použít správný poměr mycího prostředku. Nepoužívejte také žádné chemikálie, které reagují s hliníkem nebo polykarbonátem. Nezapomeňte si též chránit ruce nošením ochranných rukavic a oči ochrannými brýlemi.
  • Těsnění kolem polykarbonátových výplní lze během údržby potřít velmi jemnou vrstvou lněného nebo silikonového oleje.
  • Zámky a kliky lze ošetřit kapkou silikonového oleje.
  • Kolejnice a pojezdovou mechaniku vyčistěte silným proudem vlažné vody.
  • Využijte informace v návodu na údržbu, který je vždy součástí dodávky zastřešení.

 

Vizuální kontrola (kontrola pohledem)

Průběžnou vizuální kontrolou zastřešení ohlídáte jeho kondici a správnou funkčnost. Omezíte tím drahé náklady na opravy, protože případné závady odhalíte včas, ještě než dojde k havarijnímu stavu. S odstupem několika let se Vám tato pozornost a péče o Vaše zastřešení určitě vyplatí.

 

Zastřešení terasy CORSO Premium

 

Nevstupujte na zastřešení!

Víme, jak lákavě může vypadat pohled ze zastřešení pro děti nebo zvířata. Vždyť vylézt na zastřešení vypadá docela jednoduše a zajímavě, je to jako prolézačka. Ale pozor! Vy ani kdokoli jiný by neměl nikdy vylézt na zastřešení jen tak, tj. pro zábavu nebo ze zvědavosti. Nejenže hrozí nebezpečí pádu a úrazu, ale také poškození celého zastřešení. Mějte tedy na paměti, že zastřešení bazénu nebo terasy není navrženo k tomu, aby se stalo lezeckou atrakcí!

Pokud už nezbývá jiná možnost a z nějakého důvodu musíte na zastřešení vstoupit (např. pokud Vám na ploše zastřešení uvízne předmět, který potřebujete odstranit, nebo pokud musíte na zastřešení vylézt během jeho čištění), rozložte váhu do větší plochy tak, aby z větší části vedla nad profilem. A vždy se zabezpečte proti pádu! Při špatném pohybu nebo manipulaci může dojít nejen k vašemu zranění, ale i k poškození celého zastřešení.

Typickým příkladem, kdy to vypadá, že se bez nutnosti vstoupit či vylézt na zastřešení neobejdete, je odstraňování sněhu z povrchu zastřešení. To ale není nutné! Vrstvu sněhu můžete odstranit ručně jemným smetákem s dostatečně dlouho násadou – přístup doporučujeme z boku zastřešení, v případě terasového zastřešení z vyššího patra nebo z přistaveného žebříku.

 

Zastřešení bazénu Universe

 

Nezapomínejte na pojezdovou mechaniku

Pojezdové části zastřešení jako kolejnice a kolečka jsou sice z odolných materiálů, ale tráva, větvičky, písek, kamínky a jiné drobné nečistoty snižují jejich funkčnost a zrychlují opotřebení. Nezapomeňte proto pečovat i o tyto části zastřešení. Odstraňujte všechny mechanické nečistoty, které se tam mohou objevit a které překáží v plynulém pojezdu částí zastřešení. Zanesené kolejnice mohou pojezdovou mechaniku poškozovat, přičemž násilnou snahou o uzavření nebo otevření zastřešení pak může dojít k nevratnému poškození. Pokud dojde k zadření nečistoty v pojezdové mechanice, vždy zavolejte naše servisní středisko. Nepokoušejte se dále se zastřešením manipulovat. Zastřešení zabezpečte a vyčkejte příjezdu servisních techniků.

Jsme přesvědčeni, že není tak těžké se o své zastřešení řádně starat. Zkuste si vyčlenit ve svém programu čas alespoň 1-2x ročně. Díky této údržbě bude vaše zastřešení vypadat mnohem lépe a atraktivnější po mnoho let. Bude chloubou vašeho bazénu nebo terasy a vaši přátelé ocení jeho perfektní vzhled i funkčnost.

 

Chcete vědět více o zastřešení? Podívejte se na naše produkty ZDE!