JIŽ 25 LET ZKUŠENOSTÍ NA TRHU
Menu
 

Jak celoročně udržovat své zastřešení?

Jak celoročně udržovat své zastřešení?

Stali jste se majiteli vysoce kvalitního zastřešení bazénu nebo terasy a měli jste již možnost si jej plně vyzkoušet a zapojit jej do každodenního života spojeného s Vaší domácností. Ačkoli jsou naše zastřešení téměř bezúdržbová, pro jejich dobrou kondici je potřebná alespoň minimální péče, čištění a občasná údržba. Díky tomu prodloužíte svému zastřešení životnost a zajistíte také bezproblémovou funkčnost všech jeho mechanických částí.

Uvádíme zde několik doporučení a tipů, které vám pomohou při péči o Vaše zastřešení.

 

Zastřešení terasy CORSO Premium

 

Pravidelně čistěte výplně a mechanické části zastřešení - zámky, kliky, pojezdové dráhy a kolejnice

Pravidelným čištěním zastřešení jej udržíte nejen vizuálně přitažlivé, ale také zastavíte šíření plísní, hub, lišejníků, řas a dalších náletových rostlin, které ohrožují správnou funkčnost a vzhled jeho částí. Proudění vzduchu pod zastřešením udržuje vodu i zastřešení před přehřátím. Vysoká teplota a vlhkost podporuje šíření a růst rostlin, které pronikají zvláště do komůrkových polykarbonátových výplní. Ty jsou opatřeny důmyslným mechanismem proti vniknutí drobného hmyzu i proti vrůstání rostlin do komůrek. I když nevidíte žádný růst ani hmyz v komůrkách, zatuchlé pachy jsou známkou toho, že zastřešení bazénu je třeba čistit důkladněji a pravidelněji. Mechanické části jsou odolné a snesou mírné nečistoty, avšak zanášení pojezdové mechaniky a kolejnic trávou, pískem, kamínky, větvičkami nebo jinými nečistotami výrazně snižuje jejich funkčnost a životnost. Zámková a kliky se mohou zanášet polétavým prachem, a proto doporučujeme jednoduchou údržbu také u těchto částí.

Na co byste měli zejména pamatovat při čištění bazénového a terasového zastřešení?

  • Výplně, ať již z kompaktního – průhledného polykarbonátu, dutinkového polykarbonátu nebo skla omyjte nejlépe proudem vlažné vody.  Tím by se měly odstranit všechny mechanické nečistoty, skvrny, prach, plísně a mastné látky.
  • V případě silných nečistot otřete povrch hliníkových profilů a polykarbonátové výplně měkkou houbou nebo měkkým hadříkem. Ale buďte jemní, nedopusťte poškrábání nebo zničení svého zastřešení!
  • Někdy budete možná muset použít tekuté mýdlo nebo ekologicky nezávadné tekuté mycí prostředky, šetrné k přírodě. Nikdy nepoužívejte tekutý písek ani jiné mycí prostředky s mikročásticemi. Musíte být velmi opatrní a dopředu konzultujte použití konkrétního mycího prostředku s naší společností. Pamatujte, že musíte použít správný poměr mycího prostředku. Nepoužívejte žádné chemikálie, které reagují s hliníkem nebo polykarbonátem. Nezapomeňte si chránit ruce nošením ochranných rukavic a oči ochrannými brýlemi.
  • Těsnění kolem výplní lze během údržby potřít velmi jemnou vrstvou lněného nebo silikonového oleje.
  • Zámky a kliky lze ošetřit kapkou silikonového oleje.
  • Kolejnice a pojezdovou mechaniku vyčistěte tlakovou vlažnou vodou.
  • Pravidelnou údržbu konzultujte s naší společností, využijte také informací v návodu na údržbu, který byl součástí dodávky zastřešení.

 

Zastřešení bazénu Terra Prime

 

Prohlédněte si své zastřešení

Pravidelnou kontrolou zastřešení zajistíte jeho perfektní vzhled a funkci. Omezíte případné drahé náklady na opravy, protože případné závady odhalíte včas než dojde k havarijnímu stavu. Pravidelnou obhlídkou svého zastřešení si ušetříte do budoucna problémy, čas a finance. Slibujeme vám, že se Vám za pár let péče o Vaše zastřešení vyplatí.

 

Zastřešení terasy CORSO Premium

 

Nevstupujte na zastřešení!

Víme, jak lákavě může vypadat pohled ze zastřešení pro děti nebo zvířata. Vypadá to docela jednoduše a zajímavě jako prolézačka. Vy ani kdokoli jiný by neměl nikdy vylézt na zastřešení pro zábavu nebo ze zvědavosti. Hrozí nebezpečí pádu a úrazu a také poškození zastřešení. Zastřešení terasy nebo bazénu není navrženo, aby se stalo atrakcí pro slézání!

Vrchní část zastřešení věnujte pozornost během čištění. Omyjte ji a zbavte nečistot proudem vlažné vody. Hrubé nečistoty, vyšší vrstvu sněhu můžete odstranit ručně, doporučujeme z vyšších pater nad zastřešením nebo přistaveného žebříku. Lze také ze střechy zastřešení, váhu musíte rozložit do větší plochy vždy tak, aby z větší části vedla nad profilem. Vždy se musíte zabezpečit proti pádu! Při špatném pohybu nebo manipulaci může dojít k poškození zastřešení. Doporučujeme před zahájením čištění konzultaci s naší společností.

 

Zastřešení bazénu Universe

 

Postarejte se o kolejnice

Nezapomeňte se postarat o kolejnice vedené ve spodní části zastřešení. Nezapomeňte odstranit všechny mechanické nečistoty jako kameny, spadané listí, větvičky nebo v podstatě jakékoli zbytky, které se tam mohou objevit. Nečistěním kolejnic můžete poškodit pojezdovou mechaniku a násilnou snahou o uzavření nebo otevření zastřešení ji ještě více poškodit. Pokud dojde k zadření nečistoty v pojezdové mechanice, vždy zavolejte naše servisní středisko. Nepokoušejte se dále se zastřešením manipulovat. Zastřešení zabezpečte a vyčkejte příjezdu servisních techniků.

Není těžké se o své zastřešení řádně starat, zkuste si vyčlenit ve svém programu 1-2x ročně čas. Věřte, že nestojí za to zanedbávat péči o vaše zastřešení. Pravidelnou údržbou bude vypadat mnohem hezčí a atraktivnější mnoho let. Zastřešení bude chloubou vašeho bazénu nebo terasy a vaši přátelé ocení jeho perfektní design i funkčnost.

 

Chcete vědět více o zastřešení? Podívejte se na naše produkty ZDE!