JIŽ 29 LET ZKUŠENOSTÍ NA TRHU
Menu
 

6 nejdůležitějších kritérií pro výběr bazénového zastřešení

6 nejdůležitějších kritérií pro výběr bazénového zastřešení
Vysoké zastřešení bazénu Laguna

Uvažujete o koupi bazénového zastřešení, ale nevíte, podle čeho přesně vybírat? Jakou vybrat výšku zastřešení? Jaký je rozdíl mezi kompaktním a komůrkovým polykarbonátem a čím se liší od skla? Přečtěte si náš článek a budete v tom mít o něco jasněji.

Zastřešení Imperia

 

Nízké, střední nebo vysoké zastřešení?

Před koupí bazénového zastřešení je důležité se rozhodnout, jak chcete mít zastřešení vysoké. Nízká zastřešení se hodí tam, kde nechcete narušit ráz zahrady. Některá ze zastřešení dokonce mohou být tak těsně nad hladinou, že je v podstatě ani nevnímáte. Například bazénové zastřešení Terra je toho zářným příkladem. Vždy když si chcete jít zaplavat, stačí zastřešení jednoduše odsunout. Pro vstup do bazénu u vyšších zastřešení slouží boční vchod. Pod některými druhy nízkých zastřešení se dá komfortně plavat. Jako například pod bazénovým zastřešením Elegant Neo. Středně vysoká zastřešení jsou pro plavání i volný pohyb v bazénu ještě o něco vhodnější. Pokud chcete v zastřešení trávit více volného času s rodinou a přáteli, je ideálním řešením vysoké zastřešení bazénu. Umožňuje pohyb i okolo bazénu a žádný déšť, vítr nebo nepřízeň počasí vás nemohou odradit od vodních a volnočasových radovánek. Vysoká zastřešení poskytují maximální komfort v pohybu kolem bazénu a rovněž v bazénu. Je to v podstatě „soukromý plavecký stadion nebo koupaliště“.

 

 

Rozměry zastřešení a počet segmentů.

U nízkých zastřešení zhruba kopírujete rozměr bazénu. U vysokých zastřešení, ale i středních zastřešení je vhodné si vyhradit prostor o něco větší, ať si u bazénu můžete i posedět a odpočinout. Místo pod vysokým zastřešením může pojmout i zahradní nábytek.  

Dále je potřeba se rozhodnout z kolika segmentů (částí) by mělo být zastřešení vyrobeno. Jeden segment bývá zpravidla 2 metry široký. Na 6 ti metrový bazén tak připadají 3 segmenty. Počet segmentů, pak bude odpovídat počtu kolejnic, po kterých se segmenty posunují. Dodáváme pouze bezpečné, ploché pochozí kolejnice, s výškou 15 mm, které jsou šetrné vůči ploskám chodidel. Ideální je kolejnice prodloužit za bazén, aby se zastřešení mohlo kompletně odsunout za bazén mimo vodní plochu. Mimo standardní dvoukolejnicová zastřešení existují taková, která mají kolejnici pouze na jedné straně bazénu. Příkladem může být bazénové zastřešení Viva. Přístup k bazénu máte pak ze tří stran bezbariérový.

 

 

Tvar zastřešení

Podle vlastního vkusu a dle druhu zakončení bazénového obkladu, se můžete rozhodnout mezi různými tvary zastřešení. Od čistě hranatých přes oblé až po lomené oblouky, nebo jejich kombinace. Velmi populární je zastřešení Ravena, které přechází z hranaté strany na jedné straně bazénu v oblouk na druhé straně bazénu. To umožňuje komfortní pohyb pod zastřešením podél jedné strany bazénu.

 

Vysoké zastřešení Ravena

 

Druh polykarbonátu

Polykarbonát je unikátní druh termoplastu, který má skvělé mechanické, optické i tepelné vlastnosti. Oproti sklu má až 200 x vyšší odolnost proti nárazu. Rámy zastřešení jsou vyplněny 8 mm nebo 10 mm komůrkovými nebo 3–4 mm plnými/kompaktními – polykarbonátovými deskami. Můžete si vybrat z plných/kompaktních, jednokomorových nebo tříkomorových polykarbonátů. Tříkomorový polykarbonát má nejlepší izolační vlastnosti. Plné/kompaktní polykarbonátové desky o tloušťce 3–4 mm jsou průhledné oproti komůrkovým polykarbonátům, které jsou svým charakterem matné. Polykarbonátové desky lze v jednom zastřešení kombinovat. Například vrchní část může být kvůli teplotním ztrátám osazena komůrkovým polykarbonátem, boky a čela mohou zůstat osazeny průhledným polykarbonátem pro vizuální odlehčení zastřešení a také pro lepší přehlednost nad situací v bazénu. Všechny polykarbonátové desky jsou ošetřeny UV odolným filtrem, který vás ochrání před UV zářením ze slunečních paprsků. Kompaktní desky jsou navíc ošetřeny nanotechnologií proti snadnému poškrábání.

 

Kompaktní polykarbonát Komorový polykarbonát Tříkomorový polykarbonát
Kompaktní polykarbonát

Jednokomorový polykarbonát

Tříkomorový polykarbonát

 

Barva zastřešení

U našich vysoce odolných hliníkových profilů si můžete vybírat hned z několika barev. Dle četnosti výběru našich zákazníků je nejoblíbenější barvou antracitová, ale oblíbená je také bronzová barva. Ve standardní nabídce je také stříbrná nebo bílá. Všechny barvy jsou práškové komaxitové a profily s barvou procházejí procesem vypalování. Tím je zajištěna jejich odolnost vůči mechanickým poškozením a přilnavost k materiálu.  Na přání zákazníka jsme schopni dodat profily zastřešení také v jiných barvách z RAL vzorníku.

Barva polykarbonátu je nejčastěji průhledná nebo kouřová. Kolejnice lze vybrat mezi eloxovanou/stříbrnou, či bronzovou.

 

Barvy profilů Kompaktní polykarbonát Kouřový polykarbonát

Barvy profilů

Průhledný polykarbonát

Kouřový polykarbonát

 

Pro vaše pohodlí

Vstup do zastřešení bazénu se řeší otvíravými nebo posuvnými dveřmi. Posuvné dveře je možné nainstalovat do boku zastřešení a mohou sloužit jako doplňkový vstup nebo jako alternativa dveří v přední stěně.Pro větší pohodlí si můžete objednat elektrický posun segmentů zastřešení. Posun zajišťují dva synchronizované elektromotory na dálkové ovládání. Dálkový ovladačem je jištěn bezpečnostní pojistkou. Výhodou je, že se jedná o autonomní systém za použití samodobíjecích gelových baterií. Zastřešení bazénů Terra Prime, Viva Prime a eChampion mají motory zahrnuty v základní výbavě.Pokud si stále nejste čímkoli jisti, využijte služeb našich zkušených obchodníků a kontaktujte nás pomocí bezplatného formuláře na našich stránkách nebo přímo zavolejte na telefonní číslo +420 469 681 488.

Zastřešení bazénu Laguna