JIŽ 29 LET ZKUŠENOSTÍ NA TRHU
Menu
 
Úvodní strana  »  Zastřešení teras  »  Multifunkční Bioklimatická
Pergola Venti
 »  Multifunkční Bioklimatická
Pergola Venti
Vpusťte slunce na terasu!

Multifunkční Bioklimatická
Pergola Venti

PERGOLA VENTI – je multifunkční bioklimatickou pergolou nové generace. Reflektuje důležité požadavky zákazníků, jako je celoroční pobyt pod pergolou, ochrana terasy před nepříznivými povětrnostními vlivy nebo regulace teploty a slunečního záření. Multifunkční proto, že je vybavena na sobě nezávislými systémy posunu střechy, slunečního stínění, bočních přesuvných stěn i bočních screenových rolet. To dává možnost libovolných kombinací způsobů regulace teploty a slunečního záření. Přirozenou cestou si vytváříte pod pergolou optimální klima pro Váš pobyt. Unikátní průhledná rozsuvná střecha podporuje přirozenou ventilaci a pohyb čerstvého vzduchu v pergole. Pod zastřešením se tak minimalizuje nepříjemné horko, a naopak zpříjemňuje Váš pobyt pod ním. Unikátní střecha Vám také poskytuje plnou ochranu interiérového vybavení pod pergolou v průběhu celého roku a za jakéhokoli počasí. PERGOLA VENTI Vám poskytuje maximální  pohodlí a bezpečí. Nedělejte zbytečná kompromisní řešení. 

 

 

Moderní multifunkční bioklimatická PERGOLA VENTI může být díky svému těsnění proti zatékání připojena k jiné stavbě nebo stěně domu, ale konstrukčně je řešena rovněž jako samostojná pergola. Pergolu lze montovat také tam, kde je nutné volit technické řešení dvou rovin o různých výškách. Pro toto řešení vyrábíme na míru tvar pultové střechy, kterou lze přitěsnit na budovu domu nebo stěny, aniž bychom narušili tepelnou izolaci pod fasádou. Proto je řešení vhodné také pro dřevostavby.

 

ROVNÁ STŘECHA – UCHYCENÍ K DOMU

PULTOVÁ STŘECHA – UCHYCENÍ K DOMU

ROVNÁ STŘECHA – SAMOSTOJNÁ

 

 

 

Pro svůj pravidelný kubický tvar PERGOLA VENTI poskytuje úžasný prostor pro relaxaci, ale i pro aktivní odpočinek. Široké využití nalezne také jako profesionální řešení zastřešení a zatraktivnění venkovních prostor a předzahrádek restaurací, hotelů nebo kaváren. Konstrukce je vyrobena ze silnostěnných hliníkových profilů a střešní výplně lze volit mezi průhledným 6 mm polykarbonátem nebo polokaleným bezpečnostním sklem. Díky statické odolnosti střechy vůči sněhu lze tento systém zastřešení využívat po celý rok. Regulaci teploty uvnitř zastřešení umožňuje kombinace otevíravé střechy a polohovatelného stínění.

 

 

 

Díky rozsuvné, ale průhledné střeše zůstává zachován solární systém celkového prostoru terasy. Střecha umožňuje až 50% otevření celkové plochy. Zastřešení tedy kombinuje dva nezávislé systémy – otvíratelnou střechu a celoplošné střešní stínění. Plynule polohovatelný stínící systém je vyroben z vysoce účinného materiálu Soltis Perform 92. Materiál je utkán z pevných polyesterových vláken navíc povrchově upravený pigmentovaným PVC. Je UV stabilní a má vynikající tepelně izolační vlastnosti. Působí jako účinný tepelný štít. Blokuje až 97% tepla, pokud je vystaven slunečnímu nebo jinému tepelnému zdroji. Zvenku chrání a zevnitř příjemně chladí a stíní . Průhledná střecha v zimním období podporuje kumulování tepla pod zastřešením. Zároveň jsou místnosti domu přiléhající k terase, díky průhledné střeše, prosvětlovány přirozeným denním světlem. Při dešti je voda skrytě vedena ze střechy vnitřkem nosných sloupků. Během zimního období není potřeba střechu jakkoli zakrývat. V každém případě je lepší konkrétní sněhové zatížení konzultovat s našimi odborníky.

 

 

 

Konstrukce pergoly umožňuje výběr ze širokého sortimentu doplňků. Vhodným a doporučeným doplňkem systému PERGOLA VENTI jsou boční přesuvné skleněné stěny. Jejich pořízením získáte další dimenzi zastřešení. Uzamykatelné přesuvné skleněné stěny v bocích pergoly Vám zase zvýší bezpečnost inventáře, ochrání Vás v nepříznivém počasí a v celém prostoru pomohou udržet konstantnější teplotu i během deštivého nebo chladného počasí. Použité průhledné výplně prosvětlují prostor pergoly a zajišťují nepřetržitý kontakt s okolní přírodou. Nabízíme výběr ze dvou typů, tedy rámové nebo bezrámové přesuvné skleněné stěny. Oba typy jsou vhodné také do téměř jakéhokoli stavebního otvoru či konstrukce. Ve své podstatě jde o skleněná křídla, která jsou variabilní jak svým uspořádáním, tak otevíravostí pro účinné větrání a pohyb ze zastřešení ven a dovnitř. Oba systémy lze vybavit zámkem. Přesuvné bezrámové stěny se vyznačují celoskleněnými výplněmi pro plný požitek a čistý výhled do okolí terasy. Přesuvné rámové stěny jsou charakteristické vyšším komfortem posunu a úrovní těsnění.

 

MODULÁRNÍ SYSTÉM BOČNÍCH PŘESUVNÝCH STĚN

Rozměr pergoly je vždy závislý na přání zákazníka. Maximální rozměr jedné pergoly je 4x7 metrů, ale větší plochy lze dosáhnout spojením jednotlivých pergol k sobě. Pro vlastní ukotvení pergoly jsou potřeba 4 vyrovnané betonové patky. Pro boční stěny je potřeba rovný zpevněný základ.

 

 

 

DOPORUČUJEME PŘESUVNÉ STĚNY

Přesuvné bezrámové stěny se vyznačují celoskleněnými výplněmi pro plný požitek a čistý výhled do okolí terasy. Přesuvné rámové stěny jsou charakteristické vyšším komfortem posunu a úrovní těsnění.

 

 

 

Dalšími vhodnými doplňky PERGOLA VENTI jsou velkoplošné screenové rolety v bocích, integrované do profilů před skleněnými stěnami. Dále LED diodové osvětlení, které Vám prodlouží pobyt do pozdních nočních hodin.

 

 

 

 

Pergola je připojena na běžný rozvod domu přes proudový chránič a instalační kabely jsou vedeny skrytě a bezpečně konstrukcí. Všechna elektrická zařízení lze standardně ovládat dálkovým ovladačem. Některé pergoly lze vybavit i různými typy senzorů.

 

PROČ SI VYBRAT PERGOLA VENTI

 • Poctivé profesionálně konstruované zastřešení terasy pro klimatické podmínky ČR.
 • Zastřešení vyráběné na míru vaší terase.
 • Dálkově ovládaný rozsun střešních částí podporuje přirozenou ventilaci vzduchu.
 • Důmyslný odvod dešťové vody vnitřkem sloupků pergoly.
 • Integrovaný stínící systém je dodávaný ve variantě s elektrickým posuvem.
 • Variabilní konstrukce umožnuje dovybavení bočnímí přesuvnými stěnami a doplňky jako LED světelné pásky, screenové rolety a další.
 • Pevná konstrukce, odolná proti zhroucení během silného větru.
 • Pevné skleněné výplně přesuvných stěn odolné proti prohnutí za silného větru.
 • Rychlá montáž, snadné objednání.
 • Masivní silnostěnné profily.
 • Moderní, nadčasový a funkční design je tvořen pro dokonalý soulad s architekturou domu.
 • Provádíme odbornou montáž, systém je vhodný také pro dřevostavby bez ztráty záručních podmínek.
 • Zastřešení je vyvinuto a vyrobeno v Alukov a.s. – český výrobek.

 

 

MOŽNOSTI STŘEŠNÍ VÝPLNĚ

 • Polykarbonát 6 mm Kasiglas (zvýšená odolnost proti poškrábání) s UV ochranou
 • Polokalené sklo CONNEX 44.2 nebo 55.2 nebo 66.2 v závislosti na hloubce Pergoly

 

BARVA KONSTRUKCE

   
Antracit Bronz

 

VÝROBNÍ ŘADY

  Hloubka Délka
Pergola Venti 2 – 4 m 4 – 7 m

 

 

Svépomocnou instalaci PERGOLA VENTI nedoporučujeme. Jde o odbornou a fyzicky náročnou práci. Pro vlastní instalaci je potřeba speciální manipulační technika a proškolený personál. PERGOLA VENTI je téměř bezúdržbová, čistí se jako okna v domácnosti. Stačí voda se saponátem šetrným k přírodě.

 

 

 

 

 

PERGOLA ECO

Další variantou zastřešené terasy z naší produkce je PERGOLA ECO. Vyznačuje se jednoduchou, ale elegantní konstrukcí a rychlou dostupností. Hlavní výhodou je možnost v následných krocích vybavovat základní sestavu Pergolu ECO dalšími funkčními doplňky, např.: zastínění střechy vnější markýzou, přesuvné rámové či bezrámové stěny v bočních stranách nebo screenovými roletami. Střecha je řešena jako pevná neotvíravá a je vyrobena z vícekomorových polykarbonátových desek o tloušťce 16 mm. Desky jsou instalovány a zatěsněny do hliníkových rámů střešní konstrukce. Odtok dešťové vody ze střechy je zajištěn vnitřní konstrukcí nohou směrem k zemi.

Instalace PERGOLA ECO je jednoduchá a rychlá. V základním provedení je plně funkční. Rozměr pergoly lze přizpůsobit Vašim potřebám. PERGOLA ECO poskytuje dostatečný prostor pro odpočinek a může také sloužit jako solitérní altán na zahradě nebo na terase domu.

Můžete si také vybrat nadstandardní volitelné příslušenství

 • Zpevňující rohové plechy s gravírovaným A (dekorovaný)
 • Novodurové potrubí pro dešťovou vodu v nohách s dolním odtokem vody
 • LED osvětlení 
 • Závěsy
 • Přesuvné stěny
 • Screenové rolety

 

Pergola ECO Pergola ECO z pohledu zepředu Pergola ECO

 

 

Pergola ECO

 

LETÁK PERGOLA VENTI KE STAŽENÍ