JIŽ 29 LET ZKUŠENOSTÍ NA TRHU
Menu
 

Pokyny k údržbě a čištění zastřešení

Úvodní stranaVše o zastřešeníÚdržba zastřešení

 

Jak čistit bazénové nebo terasové zastřešení?

Zastřešení vyráběná na míru splňují bezpečnostní normy a chrání vodu v bazénu před znečištěním, udržují ji teplou a sněhovou přikrývku udrží mimo bazén. Zastřešení teras zútulní a rozšíří váš obytný prostor. Jak ale chránit a čistit samotné zastřešení? Poradíme Vám, jak na to. Hlavním čistícím prostředkem je voda.

 

Jak čistit bazénové zastřešení?

Čištění bazénového zastřešení začněte vymetením nečistot z pojezdových drah (kolejnic) jemným smetákem. Následně kolejnice a celé zastřešení opláchněte proudem tlakové vlažné vody. Tím odstraníte zbytky mechanických nečistot, prach a pyl z polykarbonátových ploch a profilů. Proud vody vždy směrujte směrem od bazénu, aby se špinavá voda nemísila s vodou z bazénu.

Dobře opláchnuté a všech mechanických nečistot zbavené zastřešení doporučujeme nechat oschnout sluncem.

 

 

Mytí terasového zastřešení

Terasové zastřešení umyjete obdobně jako bazénové zastřešení. Nejprve začněte vymetením hrubých nečistot z kolejnic. Poté kolejnicové dráhy propláchněte proudem vody. Následně přejděte k čištění samotného zastřešení. Z vyvýšeného místa proudem vlažné vody oplachujte střechu a nechte vysušit slunečními paprsky. Boční stěny nejprve opláchněte vodou a pokud jsou výplně skleněné, můžete je setřít stěrkou. Pro vyleštění skel použijte leštící přípravky šetrné k přírodě. Dbejte, aby mycí prostředky nepřišly do kontaktu s vaší pokožkou.

 

 

Mytí protislunečního stínění

Markýzu nejlépe vyčistíte tak, že při odsunutém segmentu nebo rozevřené střeše, z vyvýšeného místa ji ve shrnuté poloze, vždy pruh po pruhu rozevřete a odmetete špínu smetáčkem. V případě, že střechu nelze ani odsunout ani rozevřít, vyháčkujte markýzu po stranách z konstrukce. Při vyháčkování markýzy doporučujeme pracovat ve dvou lidech.

Navlhčeným hadrem s příměsí odmašťovacího saponátu otřete důkladně jednotlivé pruhy markýzy. Pokud jste markýzu vyháčkovali, po umytí ji opět zavěste. Zkontrolujte správné a bezpečné zavěšení markýzy na konstrukci. Při mytí používejte prostředky šetrné k přírodě a nedovolte, aby došlo k přímému kontaktu s pokožkou. Markýzu roztáhněte, aby došlo k jejímu úplnému vyschnutí.

 

Údržba terasového zastřešení - čištění protislunečního stínění

 

Promazání zámků

Zámky bazénového a terasového zastřešení se ošetřují velmi podobně – nestékavým mazivem (např. WD 40). Dle návodu uvedeného na příslušném výrobku dostaňte obsah do zámkové štěrbiny. Mějte připravený hadřík, kterým ihned po aplikaci maziva otřete přebývající množství a okolí zámku.

 

Údržba bazénového a terasového zastřešení - promazání zámků

 

Pravidelným čištěním udržíte své zastřešení v dobré kondici a výrazně napomůžete životnosti všech jeho součástí.