JIŽ 29 LET ZKUŠENOSTÍ NA TRHU
Menu
 

Nejčastější dotazy

Úvodní stranaVše o zastřešeníNejčastější dotazy

Z jakých materiálů jsou zastřešení vyráběna?

Všechna naše zastřešení jsou vyráběna z poctivých, kvalitních hliníkových profilů. Pro výplně používáme vysoce odolný polykarbonát nebo bezpečnostní skla CONNEX. Spojovací materiál a mechanické pojezdy jsou z nerez oceli. Našim materiálům důvěřujeme, a proto poskytujeme nadstandardní mnohaleté záruční podmínky.

Je jednokolejnicové bazénové zastřešení stejně bezpečné jako dvoukolejnicové?

Ano, oba systémy jsou certifikovány odborníky v oblasti řízení jakosti ISO 9001, enviromentu ISO 14001 a francouzským výzkumným institutem v Paříži – Laboratoire National D´essais. Oba systémy odolávají síle větru a sněhové zátěži v souladu s&nbspnormou TÜV a CE EN 1090 a odpovídají bezpečnostní a kvalitativní normě NF P90-309.

Kde si mohu zastřešení vyzkoušet nebo prohlédnout?

První možností je navštívit naše showroomy v Praze – Karlíně nebo ve výrobním závodě v Orli u Chrudimi. Druhou možností je po předchozí domluvě navštívit již realizovaná zastřešení přímo u zákazníků.

Jaká je cena zastřešení?

Cena závisí na velikosti vybraného modelu zastřešení, počtu segmentů a také výbavě. Každé zastřešení je připravované přesně na míru a proto je vlastně originálem.

Lze terasová zastřešení užívat celoročně?

Materiálová skladba našich terasových zastřešení umožňuje bezproblémový provoz po tři sezóny roku. Zkušenosti našich zákazníků potvrzují, že lze zastřešení krátkodobě vyžít i během zimy. Je potřeba věnovat pozornost regulaci teploty a počítat s navýšením rozpočtu za energie.

Potřebuji na terasové zastřešení stavební povolení?

Záleží vždy na velikosti a dispozici Vaší terasy ve vztahu k sousedním pozemkům. Nejjistější cestou je směřovat dotaz na místní stavební úřad. Pro tyto účely Vás vybavíme dostatkem informací. Pokud se stavební řízení spustí, dodáme Vám potřebnou dokumentaci.

Co znamená označení multifunkční bioklimatická PERGOLA VENTI?

Multifunkční bioklimatický efekt spočívá v regulaci teploty a cirkulaci vzduchu v pergole. Vhodným nastavením parametrů si přizpůsobíte vnitřní klima tak, aby bylo vhodné a příjemné pro váš organismus. Teplotu a proudění vzduchu v pergole lze regulovat několika na sobě nezávislými systémy.

Chci zastřešení, co mám udělat?

Na webových stránkách www.alukov.cz vyplňte poptávkový formulář s Vašimi požadavky. Druhou možností je zkontaktovat přímo našeho obchodníka. Telefonické kontakty a mailové adresy získáte na webových stánkách v sekci KONTAKTY. Naši klienti nám potvrzují, že nejpřínosnější pro ně byla návštěva našeho showroomu v Orli u Chrudimi nebo v Praze.

Jaký je dodací termín na zastřešení?

Standardní dodací lhůta je 4-6 týdnů. Dle průběhu sezóny mohou být termíny prodlouženy. Doporučujeme se informovat o aktuálním stavu.

Co je to polykarbonát a jaké jsou jeho druhy?

Polykarbonát je termoplastický polymer, který je vysoce odolný. Chrání vás tím, že odstiňuje škodlivé UV záření a navíc má skvělé optické vlastnosti. U nás používáme polykarbonátové desky buď kompaktní nebo komorové. Kompaktní mají tu výhodu, že jsou čiré a je přes ně vidět dovnitř i ven. Komorové mají skvělé izolační vlastnosti. Našim polykarbonátovým deskám plně důvěřujeme, a proto na ně poskytujeme záruku až neuvěřitelných 15 let.

Co je to systém AIRFRESH?

Systém AIRFRESCH je jedinečná technologie bazénového zastřešení firmy Alukov, která umožňuje regulaci čerstvého vzduchu do bazénu, aniž by bylo nutné rozsunovat celé zastřešení. Bazén je přitom 100% zabezpečený proti pádu dítěte nebo domácího mazlíčka.

Co je to ovládání EASY UP?

Easy up je unikátní systém aretace, který usnadňuje manipulaci se zastřešením. Myslíme na vaše pohodlí i zdraví, takže se při uzamykání a zabezpečování zastřešení nebudete muset ohýbat až k zemi. Tento systém nabízíme k řadám zastřešení s označením NEO. 

Existuje i elektronické zavírání zastřešení?

Pokud si chcete zajistit opravdu to nejlepší pohodlí, pak rozhodně oceníte modely s motorizovaným zavíráním i otevíráním. Prohlédněte si nabídku nízkých motorizovaných zastřešení.

Je možné vybírat z více barev konstrukce?

U základních zastřešení je možné vybírat z oblíbené stříbrné a moderní antracitové. U dalších modelů se nabídka rozšiřuje o bílou, bronzovou, kobaltovou a imitaci dřeva, každý si tak může dotvořit svou oázu klidu, přesně podle svých představ.