JIŽ 29 LET ZKUŠENOSTÍ NA TRHU
Menu
 

Jan Janota, Stráž nad Nisou

Jan Janota, Stráž nad Nisou

Zakoupil si u nás zastřešení terasy Corso.

"Celkem tu od hor fouká, a tak jsme nemohli dostatečně využít posezení na terase, protože buď byla zima, nebo nám vítr převracel všechny věci."

Před 5 lety jsme se přestěhovali do menšího bungalovu s terasou. Bydlíme kousek od Liberce na úpatí Jizerských hor. Celkem tu od hor fouká, a tak jsme nemohli dostatečně využít posezení na terase, protože buď byla zima, nebo nám vítr převracel všechny věci. Přemýšleli jsme, jak terasu nějakým způsobem zastřešit. Jednou na výstavě nám do oka padlo zastřešení firmy Alukov. Především proto, že má možnostotevírání tří nezávislých pojízdných částí a upravit si tak směr, kudy nám vítr může na terasu proudit.

Ochotní zástupci firmy nám vše vysvětlili a za krátkou dobu jsme zastřešení instalovali. Instalace předčila naše očekávání. Nejenže nám prodloužila dobu strávenou venku minimálněo 3 měsíce mimo sezonu, navíc jsme získali i nádhernou „boudu“ pro našeho pejska. On totiž odmítal spát v klasické boudě, a tak, když mělo pršet, museli jsme prosit sousedku, aby nám ho zavřela domů. Nyní si sám proskočí vlezem pro psa, který nám byl na přání vybudován, a může tak trávit spokojeně ve velké terase čas, i když není zrovna pěkně.

Střecha zastřešení je vyrobena z tmavého polykarbonátu, takže ani prudké sluníčko nevadía nemusíme tak vytahovat slunečník. V zimě je zastřešení bezúdržbové, sníh snadno sjede ze střechy, dokonce jsme ozdobili na terase vánoční stromeček.

Zastřešení bychom jednoznačně doporučili všem, kteří o něčem podobném uvažují. Za pravdu nám dávají nejen obdivná slova sousedů, ale i to, že zatímco my na terase na podzim nebo na jaře pijeme kafíčko nebo pracujeme u notebooku, sousedé jsou v tu dobu ještě stále doma „zalezlí“.