JIŽ 29 LET ZKUŠENOSTÍ NA TRHU
Menu
 

O společnosti

Úvodní stranaO AlukovuO společnosti

Sídlo společnosti Alukov v Orli u Chrudimi

Rozsáhlá výroba systémů zastřešení teras, bazénů, SPA a dalších užitkových prostor byla založena v roce 1995 pod obchodním jménem ALUKOV HZ s.r.o. a byl tak položen základ dnešního úspěšného rozvoje společnosti ALUKOV a.s. Alukov od začátku svého působení vyrábí svá zastřešení na míru.  První bazénová zastřešení vznikla v roce 1995 a od té doby Alukov vyvinul více jak 40 modelů bazénových včetně SPA a více jak 10 terasových zastřešení. Zažité obchodní názvy jsou pro bazénová zastřešení např. VIVA. TERRA. ELEGANT, OMEGA, AZURE a pro terasová CORSO, PERGOLA VENTI nebo PERGOLA SPA. 

Podmínky rostoucího mezinárodního obchodu a vzájemná kooperace se zahraničními distributory daly vzniknout 15.7.2005 mezinárodnímu sdružení firem v oboru zastřešování IPC Team (International Cover Pool).  Společnost ALUKOV byla zakládajícím členem, dnes již více než 40členným sdružením. Od téhož roku jsou výrobky ALUKOV certifikovány odborníky v oblasti řízení jakosti ISO 9001, ISO 14001 a francouzským výzkumným institutem v Paříži (Laboratoire National D‘essais). Zastřešení bazénů odpovídají bezpečnostní a kvalitativní normě NF P90-309.

 

V roce 2017 se Alukov soustředí na další zdokonalení vývoje zastřešení a testování materiálů pod jednu střechu. Za podpory Evropských fondů bylo postaveno v areálu společnosti Výzkumné vývojové centrum.  Dochází k technickým inovacím a do praxe se úspěšně aplikují první nanomateriály jako ochrana polykarbonátových desek proti mechanickému poškrábání. Moderní zařízení umožňuje testování jednotlivých částí zastřešení, jejich okamžitá úprava nebo vyrobení nových a opětovné odzkoušení. 

Výroba zastřešení 

Ke konci roku 2022 byla ukončeno masivní rozšíření výrobních kapacit výstavbou nových výrobních hal, ale také polyfunkční administrativní budovy v mateřské společnosti ALUKOV v obci Orel. Budova obsahuje mimo kanceláří také závodní jídelnu, sklady a výrobní prostory. Rozsáhlá výstavba proběhla také ve výrobním areálu v obci Kočí a dceřiných výrobních společnostech na Slovensku a Maďarsku.

V roce 2022 byla rozloha výrobního areálu a počty zaměstnanců v Česku (OREL + KOĆÍ) 80.tis m2 a 550 zaměstnanců, na Slovensku 10.000 m2 a 50 zaměstnanců, v Maďarsku 22.tis m2 a 80 zaměstnanců. Showroom v mateřském závodu v Orli u Chrudimi se pyšní rozlohou 1000 m2.  Celkovou roční produkcí bazénových zastřešení na míru se Alukov řadí mezi největší výrobce na světě.

Závod na Slovensku  Závod v Maďarsku  Závod v Kočí

Rok 2022 přináší společenské nové trendy ekologických technologií, Celosvětově rostou volnočasové aktivity, např.  masivní rozvoj elektrokol.  ALUKOV reaguje novým systémem fotovoltaických dobíjecích stanic pro elektrokola pod názvem PIT STOP a instaluje prototyp do svého areálu k užívání veřejnosti.     

Světová propojenost a vzájemná závislost na energiích se promítá do výrobního procesu zavedením progresivního odvětví – využití fotovoltaických panelů, coby autonomního systému moderního trendu zastřešování. Společnost ALUKOV s ohledem na svou společenskou zodpovědnost a udržitelnost instaluje do roku 2024 na střechy výrobních hal více jak 4 000 fotovoltaických panelů s celkovým instalovaným výkonem 2 MWp. Roční podíl pokrytí vlastní spotřeby energie tak naroste na 65 %. Ve slunečných dnech jarních a letních měsíců se stane energeticky plně soběstačná a ze 100 % pokryje svou spotřebu elektrické energie. Také ušetřením 900 tun CO2 během ročního výrobního procesu, pečivému třídění odpadů během výroby a šetrným zacházením s obalovými materiály se hlásí k ekologickému provozu.

Solární panely v Orli

Společnost ALUKOV se od roku 2023 stává vzhledem ke svým výrobním kapacitám, technickému vybavení a odbornému lidskému potenciálu středoevropským centrem vývoje moderních zastřešení a školícím centrem technologií v zastřešování. Obhajuje tak svou světovou pozici lídra v systému bazénových zastřešení.  

 

Pergola Venti  Bazénové zastřešení Viva  Carport