JIŽ 25 LET ZKUŠENOSTÍ NA TRHU
Menu
 

Záruky

Úvodní stranaZáruky/Reklamační řád

Záruka na výrobky společnosti ALUKOV

 

POOL PROGRAM - Technický popis zastřešení bazénů:

Posuvná zastřešení bazénů typu ELEGANT NEO™, IMPERIA NEO™ - light, UNIVERSE NEO™, TROPEA NEO™, LAGUNA NEO™, CORONA™, ELEGANT, IMPERIA Progres, OCEANIC – nízká verze, RIVIERA, VIVA™, TERRA, TERRA R, TROPEA, UNIVERSE, LAGUNA, OCEANIC – vysoká verze, OMEGA™, OLYMPIC™, ORIENT, RAVENA, VENEZIA, VISION™, ATYP a COMBI se používají k zakrytí zahradních bazénů. Mobilní zastřešení bazénů není konstruováno k zakrývání celoročně užívaných a vytápěných bazénů. Zastřešení chrání vodu před znečištěním, tím je snížena potřeba čištění a úklidu bazénu. Zároveň bezplatně ohřívá vodu. Uzavřené a uzamčené posuvné zastřešení bazénu chrání děti nebo domácí mazlíčky před nechtěným pádem do vody.
Posuvné zastřešení bazénu je tvořeno soustavou mobilních segmentů obloukového nebo částečně obloukového tvaru. Konstrukce zastřešení bazénu je vyrobena ze speciálních hliníkových profilů, které skružováním na potřebný poloměr získávají pevnost. Výplň segmentů je z dutinkového nebo kompaktního polykarbonátu, který se tvaruje do skružených profilů a takto tvarovaný polykarbonát rovněž zpevňuje konstrukci segmentů. Zastřešení bazénu je určeno zejména pro privátní rodinné bazény, jeho obsluhu mohou zajišťovat všichni proškolení členové rodiny. Výrobek je nenáročný na obsluhu a údržbu. Posun většiny segmentů zastřešení zajistí jedna dospělá osoba.


SPA PROGRAM - Technický popis zastřešení vířivých van:

Zastřešení typu OASIS™ – Small, OASIS™ – Large, SPA DOME ORLANDO® - Small, SPA DOME ORLANDO® – Large, SPA SUNHOUSE®, SPA GRAND SUNHOUSE® se převážně používají k zastřešení vířivých van. Tyto výrobky kromě ochrany vířivé vany před nepříznivým působením klimatických vlivů vytvářejí v první řadě jedinečný vnitřní prostor, který opticky neodděluje uživatele od okolního prostředí a zároveň zvyšuje užitný komfort spojený s relaxací ve vířivé vaně.

 

HOME PROGRAM - Technický popis posuvných zastřešovacích systémů:

V rámci skupiny HOME PROGRAM je možno modely VERANDA NEO™ nebo STYLE™ používat jako zastřešení bazénů a vířivých van umístěných v těsné blízkosti domu. Tyto výrobky kromě ochrany před nepříznivým působením klimatických vlivů, rozšiřují možnosti ochrany a využití bazénu umístěného v blízkosti domu a tím zvyšují užitnou hodnotu takto vytvořeného vnitřního prostoru. Zastřešení typu VERANDA NEO™ a STYLE™ není konstruováno k zakrývání celoročně užívaných a vytápěných bazénů.

 

Použité materiály:


PROFILY

Hliníková slitina: AlMgSi 0,5 F 22
Norma: EN-AW-6063 T6, EN-AW-6060 T6 pevnost profilu v rozmezí 180 - 250 N/MPa
Povrchová úprava: bílá komaxitová barva RAL 9010, béžová komaxitová barva RAL 1015, antracitová komaxitová barva - speciální úprava DB 703, stříbrná komaxitová barva RAL 9006, bronzová komaxitová barva, kobaltová modrá komaxitová barva- speciální úpravaDB 503 (neplatí pro SPA PROGRAM, model ORIENT
a OLYMPIC), komaxitová povrchová úprava - imitace dřeva, přírodní elox C-0 vrstva 15-20 μm (pouze u pojezdových drah)
Síla stěn profilů: rozmezí 1,4 - 3 mm
Délky eloxovaných a komaxitovaných profilů: 4500 - 12000 mm

 

POLYKARBONÁT

Typy polykarbonátů: 8 mm kompaktní, 6 mm kompaktní, 4 mm kompaktní, 3 mm kompaktní, 8 mm jednokomorový, 10 mm jednokomorový, 10 mm tříkomorový
Počet komor: jednokomorový (1K), tříkomorový (3K), kompaktní (K)
Tepelná izolace: 1K (10mm) U=3,1 W/m2K; 1K(8mm) U=3,7 W/m2K; 3K (10 mm) U=2,5 W/m2K; K (4mm) U=5,3 W/m2K; K (3mm) U = 5,5 W/m2K
Propustnost světla: (100% čiré okenní sklo): 1K =50-80%; 3K =40-70%; K (4mm) =86%; K (3mm) = 87%
Barvy: transparentní, bílý – strukturovaný( pouze pro SPA PROGRAM), světlemodrý, kouřový
Provozní teplota: od -40°C do +120°C

 

SPOJOVACÍ MATERIÁL

Nerezové šrouby a nýty - třída A4, A2
Hliníkové trhací nýty
Nerezové pevnostní trhací nýty

 

TĚSNÍCÍ PRVKY

Těsnící kartáče v nerezovém a hliníkovém profilu
Těsnící gumy na polykarbonát z EPDM
Těsnící profily mezi segmenty z termoplastu a měkčeného PVC, MULTIFLEX

 

OSTATNÍ KOVOVÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ

Nerezové aretační plechy, nerezové aretační kolíky, zámková kování ze speciální nerezové slitiny, hliníkové stavitelné a pevné rohovníky, nerezový kotevní materiál, hliníková madla, kliky a kladky.

 

OSTATNÍ PLASTOVÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ

Záslepky profilů, plastová madla, kliky a kladky, plastové příchytky, plastový kotevní materiál.

 

NÁVOD PRO OBSLUHU

POOL PROGRAM / HOME PROGRAM:
Manipulaci se zastřešením bazénu smějí provádět jen osoby, které byly seznámeny s tímto Návodem k obsluze. Výrobce dodává zastřešení částečně smontované. Usazení zastřešení k bazénovému tělesu nebo na jeho pochozí část, zakotvení do zpevněného a vyrovnaného povrchu, montáž
a seřízení zastřešení provádí pracovníci výrobního závodu nebo jiní pracovníci pověření a vyškoleni výrobním závodem.

 

 

Návod na údržbu Pool / Home program ke stažení 

 

Na případné reklamace vzniklé hrubým zacházením nebude brán zřetel.

 

SPA PROGRAM:

Manipulaci se zastřešením vířivé vany smějí provádět jen osoby, které byly seznámeny s tímto Návodem k obsluze. Výrobce dodává zastřešení částečně smontované. Usazení zastřešení na zpevněný a rovný povrch (odchylka do 5 mm/2m), zakotvení do zpevněného povrchu, montáž
a seřízení zastřešení provádí pracovníci výrobního závodu nebo jiní pracovníci pověření a vyškolení výrobním závodem.

 • Odjištění dveří – návod – příloha 3A

 

 • Zajištění dveří – návod – příloha 3B

 

 

Opatření pro bezpečný provoz posuvných zastřešení bazénů a zastřešení vířivých van z hlediska klimatických vlivů:


Jednotlivé segmenty jsou proti vypadnutí z pojezdové dráhy nebo případnému úletu opatřeny nerezovými aretačními prvky. Čelní stěny jsou vybaveny aretacemi čelních stěn (zajišťovací kolík čelní stěny). Jednotlivé aretační prvky jsou pevně spojeny s konstrukcí zastřešení bazénu nebo zastřešení vířivé vany.

Proti negativním účinkům působení větru je uživatel povinen:

 • nasadit a zajistit čelní stěny
 • použít všech aretačních prvků zastřešení bazénu a vířivé vany k jeho fixaci (zasunout zajišťovací kolíky čelních stěn, spustit aretace segmentů do aktivní polohy a přesvědčit se o jejich správné funkci, pečlivě zasunout a zajistit bajonetové pojistné čepy do protikusů, uzavřít a zajistit nebo uzamknout dveře a jiné otvory v zastřešení)
 • nepřejíždět s jednotlivými segmenty zastřešení bazénu nebo vířivé vany při silném větru, neotvírat dveře nebo manipulovat s ostatními pohyblivými částmi
 • vyloučit pohyb osob uvnitř zastřešení bazénu nebo vířivé vany a v jeho okolí
 • výrobce zaručuje odolnost výrobku vůči větru do rychlosti 100 km/hod.* pouze v případě dodržení výše jmenovaných podmínek (při potencionální možnosti působení vyšší rychlosti větru je nutné nadstandardní zabezpečení konzultovat s výrobcem)

 

Proti negativním účinkům přetížení segmentů je uživatel povinen:

 • neodkládat na jednotlivé segmenty cizí předměty
 • provádět úklid sněhu z povrchu zastřešení bazénu nebo vířivé vany
 • zabránit přístupu osob na segmenty zastřešení bazénu nebo vířivé vany


Krátkodobě lze zatížit povrch všech typů a velikostí zastřešení bazénu nebo vířivé vany maximální vrstvou 15 cm čerstvého sněhu*. Sníh je však nutno pravidelně odstraňovat. Hmotnost mokrého ulehlého sněhu je několikanásobně vyšší než sněhu čerstvého. Odklízení sněhu je nutno provádět po malých částech, symetricky nejlépe z obou stran najednou tak, aby nedošlo k jednostrannému zatížení konstrukce a potom odstranit i vrstvu sněhu po stranách krytu (postup při odklízení sněhu možno shlédnout na http://www.alukov.cz/lang-cs/videa-realizace-zastreseni-bazenu).


Při zatížení konstrukce sněhem nebo jinými předměty je přísný zákaz pohybu osob ve vnitřním prostoru zastřešení bazénu nebo vířivé vany.


Doplňující informace týkající se únosnosti Vašeho typu zastřešení bazénu nebo vířivé vany lze získat u výrobce zastřešení - viz kontaktní údaje na zadní straně návodu k obsluze.

 


Další možnosti údržby zastřešení bazénu nebo vířivých van v zimních podmínkách (konzultovat s výrobcem):

 • temperování bazénu - sníh na povrchu zastřešení odtává
 • při nemožnosti pravidelného odklízení sněhu výrobce doporučuje po ukončení koupací sezóny složit všechny segmenty zastřešení pod sebe a zajistit

Manipulaci se všemi díly zastřešení bazénu nebo vířivých van a posun segmentů je uživatel povinen provádět se zvýšenou opatrností tak, aby nedošlo k ohrožení bezpečnosti osob v okolí zastřešení bazénu nebo vířivé vany, k poškození zastřešení nebo k poškození cizího majetku.

 

Údržba posuvného zastřešení bazénu nebo zastřešení vířivé vany:

 • očištění povrchu zastřešení (pozor na povrch polykarbonátu, který je lehce poškrábatelný) - podle potřeby
 • očištění a odstranění cizích předmětů z pojezdových drah zastřešení - v závislosti na okolních vlivech,podle potřeby
 • promazání dveřních závěsů a zavíracích mechanizmů (1-2x ročně nebo podle potřeby) - !! Zabraňte kontaktu oleje s polykarbonátem!!
 • promazání zámků například silikonovým olejem (1-2x ročně nebo podle potřeby) - !! Zabraňte kontaktu oleje s polykarbonátem!!
 • opláchnutí zastřešení tekoucí vodou s obsahem dezinfekčního prostředku (2x ročně nebo dle potřeby)
 • při hromadění vody v dutinkách polykarbonátu odejmout plastové krytky z pojezdových profilů a zkontrolovat, popřípadě odstranit nečistoty z odtokové drážky pojezdového profilu

 

Obecné rady a doporučení:

 • hliníkové profily a polykarbonát omývat roztokem saponátového prostředku šetrného k přírodě. Poté opláchnout tekoucí vodou.
 • na čištění povrchu profilů používat houbu nebo jemný kartáč, ve kterém nesmí být zachyceny drobné nečistoty například písek. Na výplně z polykarbonátu doporučujeme použít tlakový čistič (nečistit polykarbonát, pokud je rozpálený od slunce)
 • nepoužívejte ostré náčiní na čištění zastřešení bazénu nebo vířivé vany
 • v případě znečištění povrchu zastřešení bazénu nebo zastřešení vířivé vany biologického původu odstraňte toto znečištění co nejdříve oplachem tekoucí vodou,zabráníte možnosti vzniku skvrn a barevných změn
 • nepoužívejte na čištění povrchu profilů a polykarbonátu abrazivní čistící prostředky, které mohou způsobit poškrábání povrchu polykarbonátu. Rovněž je nepřípustné používání přípravků obsahujících benzol, benzín, aceton nebo jiná organická rozpouštědla, kyseliny nebo zásady
 • po aplikaci krémů (opalovací nebo hydratační krém) dbejte větší pozornosti při manipulaci se zastřešením, může dojít k trvalému poškození polykarbonátu vlivem agresivního působení složek obsažených v přípravcích
 • průběžně odstraňujte čerstvě napadaný sníh z povrchu zastřešení bazénu nebo vířivé vany, zabráníte možnému namrznutí částečně odtátého sněhu
 • nenechávejte dlouhodobě klíč zasunutý v zámku, zvýšíte tím bezpečnost zajištění zastřešení a snížíte možnost poškození vnitřního mechanismu zámku
 • informujte se včas u vašeho dodavatele bazénu na maximální možnou hranici teploty vody v bazénu. Pravidelným větráním zabráníte přehřívání bazénové vody a tím i možnému poškození materiálu použitého na výrobu bazénu a jeho technologických součástí. Používáním AIR FRESH systému lépe kontrolujete teplotu vody vašeho bazénu bez omezení uzamčení vašeho zastřešení.
 • pečlivě sledujte hodnoty PH bazénové vody. Doporučená úroveň PH je v rozmezí 6,8 – 7,6. Nedodržení této úrovně může mít za následek poškození zdraví a nerezových částí bazénu a zastřešení bazénu
 • pečlivě sledujte úroveň chloru v bazénové vodě. Doporučená úroveň CL je v rozmezí 0,3 – 0,8 mg/l. Nedodržení této úrovně může mít za následek poškození zdraví a nerezových částí bazénu a zastřešení bazénu


Materiály použité k výrobě posuvného zastřešení bazénu jsou odolné vůči vodě a vlhkosti. Uvnitř zastřešení bazénů a vířivých van , vlivem rozdílu teplot mezi venkovním a vnitřním prostředím, dochází ke kondenzaci vlhkosti ve formě kapiček na polykarbonátu a hliníkových profilech, částečně lze zamezit vzniku kondenzace zakrytím vodní hladiny. Dále dochazi ke kondenzaci vody uvnitř dutinek polykarbonatu a uvnitř dutin hliníkových profilů. Polykarbonát je uložen v hliníkových profilech s těsněním, které zabraňují přímému vtoku vody do dutinek polykarbonátu. Zkondenzovaná voda z vnitřních komůrek polykarbonátu a z vnitřních komor hliníkových profilů je odváděna mimo posuvné zastřešení odtokovými otvory. Kondenzace vody uvnitř zastřešeni bazénu, v dutinkach polykarbonátu a v komorách profilů nesnižuje užitné vlastnosti a životnost zastřešení bazénu a zastřešení vířivé vany a nemůže být předmětem reklamace.
Vysoká vlhkost a teplota uvnitř zastřešení může být příčinou vzniku biologických nárustů v bezprostředním okolí bazénu. Doporučujeme důkladné mechanické očištění povrchu okolí bazénu s použitím alkalických čistících prostředků a pak ošetření čistých povrchů okolí bazénu 0,5 - 1% roztokem persterilu (kyselina peroxooctová).


* Zastřešení bazénů prodávané na území USA splňují kriteria dle 2006 IBC (International Building Code) a ASCE 7-02 (American Society of Civil Engineers).

 

Elektrický posun zastřešení:

Všechny typy posuvných zastřešení bazénu s kolejnicovým systémem je možno dodatečně vybavit elektrickým posuvem. Podmínky k používání elektrického posuvu upravuje samostaná příloha Návodu k obsluze.

 

Prohlášení o shodě

Tento výrobek odpovídá Prohlášení o shodě dle ČSN EN ISO/IEC 17050 – 1
Vážený zákazníku, děkujeme, že jste si vybral výrobek společnosti ALUKOV a.s. ALUKOV a.s. je garantem servisu Vámi zakoupeného výrobku po celou záruční lhůtu. Ve Vašem vlastním zájmu Vás zdvořile žádáme o pečlivé uschování této průvodní knížky minimálně po celou dobu trvání záruční lhůty výrobku.

 

ZÁRUČNÍ PODMÍNKY

Nadstandardní záruční podmínky:

Nadstandardaní záruční doba platí pro zde vyjmenované výrobky: ELEGANT NEO™, IMPERIA NEO™ - light, UNIVERSE NEO™, TROPEA NEO™, LAGUNA NEO™,
CORONA™, ELEGANT, IMPERIA Progress, OCEANIC – nízká verze, RIVIERA, TERRA, TERRA R, VIVA™, TROPEA, UNIVERSE, LAGUNA, OCEANIC – vysoká verze, OMEGA™, OLYMPIC™, ORIENT, RAVENA, VENEZIA, VISION™, VERANDA NEO™, STYLE™, OASIS™ – Small, OASIS™ – Large, SPA DOME ORLANDO® - Small, SPA DOME ORLANDO® – Large, SPA SUNHOUSE®, SPA GRAND SUNHOUSE®


Nadstandardní záruční doba je 60 měsíců ode dne převzetí výrobku objednatelem, i když nenabyl vlastnického práva z důvodu neuhrazení kupní ceny výrobku.
ALUKOV a.s. poskytuje Nadstandardní záruční dobu na funkčnost výrobku v trvání 60 měsíců, která začíná datem předání výrobku zákazníkovi. Datum předání je vyznačeno výrobcem v záručním listu. Záruka se vztahuje na závady, které vzniknou v průběhu záruční doby v důsledku vady použitých materiálů nebo chybou výrobního postupu.


ALUKOV a.s. poskytuje záruku 5 let na povrchovou úpravu barevných hliníkových profilů.

 

Rozsah záruky na povrchovou úpravu hliníkových profilů:

Prodávající poskytuje záruku 5 let na povrchovou úpravu práškovou komaxiovou barvou.
Komaxitová barva po dobu této záruky se neoloupe, nezpuchýřovatí a nezmění svůj odstín.
Záruka se týká vad povrchové úpravy práškově lakovaného materiálu, které jsou stanoveny odsouhlasenými etalony dodavatele hliníkových profilů.

ALUKOV a.s. poskytuje záruku 7 let na statickou tuhost a stabilitu konstrukčních spojů.
Rozsah záruky: záruka se vztahuje na statickou tuhost a stabilitu konstrukčních spojů vyráběných dle technologických a výrobních postupů společnosti
ALUKOV a.s.. Výrobce garantuje, že po dobu trvání této záruky nedojde k samovolnému rozpojení konstrukčních spojů v souvislosti s běžným užíváním výrobku.

 

Rozsah nadstandardní záruční doby na polykarbonátové desky:

ALUKOV a.s. poskytuje záruku 15 let na jednokomorový a kompaktní polykarbonát v rozsahu uvedeném níže:
Propustnost světla se do 15 let nezhorší o více než 6%.
Tuhost polykarbonátové desky bude po 15-ti letech v modulu pružnosti>=2100MPa.
Polykarbonát nezkřehne a neztratí pevnost a po 15-ti letech bude pevnost v tahu>=50MPa.
Polykarbonát nebude zničen krupobitím po dobu trvání 15 let.

Odolnost proti krupobití:

Polykarbonátové desky jsou odolné proti zasažení krupobitím. Odolnost proti krupobití se testuje podle metody vyvinuté v TNO (Holandský testovací institut)
v Holandsku. Test odolnosti proti krupobití se provádí tak, že se vezme 10 umělých krup o průměru 20 mm, které se vystřelí na povrch desky při okolní teplotě a rychlosti 21 metrů/sek. Deska je vyhovující, jestliže deska vykáže méně než 5 děr na povrchu..

Rozsah výměny vadné kvality v případě:

Poškození povětrnostními vlivy      Poškození krupobitím
Do 10. roku 100 %                                100%
Během 11. roku 75 %                            50%
Během 12. roku 60 %                            40%
Během 13. roku 45 %                            30%
Během 14. roku 30 %                            20%
Během 15. roku 15 %                            10%

 

Světelná propustnost:

Změny ve světelné propustnosti se měří podle testovací metody ISO 13468-1. Vzorky se odebírají z desky o velikosti předepsané pro testovací metodu. Vzorky se před provedením testu vyčistí podle doporučení dodavatelské společnosti. Na desce se pak provede měření za účelem zjištění změny světelné propustnosti a hodnota se porovná s hodnotou naměřenou v den výroby. Produkt je vyhovující, jestliže je rozdíl menší než 6 %.

Poskytovaná záruka se vztahuje výhradně na zakrytí bazénů a vířivých van.

Pro doplňkové výrobky k zastřešení bazénů a vířivých van společnosti ALUKOV a.s zde vyjmenované.: elektrické motory pro posun segmentů, stínění SPA Dome Orlando, SPA Sunhouse a Oasis, a tepelné zářiče Thermowell Veito, platí záruční doba v délce 24 měsíců.

 

Finanční riziko spojené s poškozením zastřešení bazénu a vířivé vany snížíte uzavřením pojistné smlouvy proti škodám vzniklým mimořádným působením klimatických vlivů.

 

 

 

 

HOME PROGRAM - Technický popis posuvných zastřešovacích systémů teras:


Posuvná zastřešení terasy typu CORSO ENTRY, CORSO SOLID, CORSO SOLID R, CORSO PREMIUM, CORSO PREMIUM R, CORSO GLASS, CORSO ULTIMA a CORSO ULTIMA R jsou konstruována tak,aby sloužila jako víceúčelová zakrytí terasy u domu, ke zkvalitnění a zpříjemnění pobytu na terase,k ochraně výbavy terasy před negativním vlivem počasí. Velkou měrou zvyšují užitnou hodnotu terasy a v průběhu 3 sezón roku (jaro, léto, podzim) umožňují nerušený pobyt na terase bez ohledu na počasí.

V souladu s programem HOME PROGRAM je možno tyto výrobky podmínečně používat i jako zastřešení bazénů a vířivých van umístěných v těsné blízkosti domu. Tyto výrobky kromě ochrany před nepříznivým působením klimatických vlivů, rozšiřují možnosti ochrany a využití bazénu umístěného v blízkosti domu
a tím zvyšují užitnou hodnotu a bezpečnost takto vytvořeného vnitřního prostoru. Vzhledem k použitým materiálům není zastřešení typu CORSO ENTRY, CORSO SOLID, CORSO SOLID R, CORSO PREMIUM, CORSO PREMIUM R, CORSO GLASS, CORSO ULTIMA a CORSO ULTIMA R konstruováno k zakrývání celoročně užívaných bazénů (kondenzace vlhkosti).

Součástí programu HOME PROGRAM je také lehký přístřešek pro parkování osobního auta CARPORT. Lehký přístřešek CARPORT zvyšuje ochranu vašeho vozu před deštěm,sněhem a dalšími negativními klimatickými vlivy.

 

Použité materiály:

PROFILY

Hliníková slitina: AlMgSi 0,5 F 22
Norma: EN-AW-6063 T6, EN-AW-6060 T6 pevnost profilu v rozmezí 180 - 250 N/MPa
Povrchová úprava: bílá komaxitová barva RAL 9010, béžová komaxitová barva RAL 1015, antracitová komaxitová barva - DB 703, stříbrná komaxitová barva RAL 9006, bronzová komaxitová barva, kobaltová modrá komaxitová barva DB 503 komaxitová povrchová úprava - imitace dřeva, přírodní elox C-0 vrstva 15-20 μm (pouze u pojezdových drah)
Síla stěn profilů: rozmezí 1,4 - 3 mm
Délky eloxovaných a komaxitovaných profilů: 4500 - 12000 mm

 

POLYKARBONÁT

Typy polykarbonátů: 4 mm kompaktní, 3 mm kompaktní, 6 mm kompaktní
Tepelná izolace: K (6mm) U = 5,1 W/m2K, K (4mm) U=5,3 W/m2K; K (3mm) U = 5,5 W/m2K
Propustnost světla: K (6mm) = 85%; K (4mm) =86%; K (3mm) = 87%
Barvy: čirý (bezbarvý), kouřový
Provozní teplota: od -40°C do +120°C


SKLO

Bezpečnostní sklo 33.1. CONNEX
Bezpečnostní sklo 44.1. CONNEX
Bezpečnostní sklo polokalené 66.4. CONNEX

 

SPOJOVACÍ MATERIÁL

Nerezové šrouby a nýty - třída A4, A2
Hliníkové trhací nýty
Nerezové pevnostní trhací nýty

 

TĚSNÍCÍ PRVKY

Těsnící kartáče v nerezovém a hliníkovém profilu
Těsnící gumy na polykarbonát z EPDM
Těsnící profily mezi segmenty z termoplastu a měkčeného PVC, MULTIFLEX

 

OSTATNÍ KOVOVÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ

Nerezové aretační plechy, nerezové aretační kolíky, zámková kování ze speciální nerezové slitiny, hliníkové stavitelné a pevné rohovníky, nerezový kotevní materiál, hliníková madla, kliky a kladky.

 

OSTATNÍ PLASTOVÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ

Záslepky profilů, plastová madla, kliky a kladky, plastové příchytky, plastový kotevní materiál.

 

 

 

Návod na údržbu Corso / Home program ke stažení 


Na případné reklamace vzniklé hrubým zacházením nebude brán zřetel.

 


Opatření pro bezpečný provoz zastřešení teras z hlediska klimatických vlivů:

Jednotlivé segmenty jsou proti vypadnutí z pojezdové dráhy nebo případnému úletu opatřeny nerezovými aretačními prvky. Čelní stěny jsou vybaveny aretacemi čelních stěn. Aretační prvky jsou pevně spojeny s konstrukcí zastřešení.

Proti negativním účinkům působení větru je uživatel povinen:

 • nasadit a zajistit čelní stěny
 • použít všech aretačních prvků zastřešení terasy k jeho fixaci (zasunout aretační kolíky čelních stěn, spustit aretace segmentů do aktivní polohy a přesvědčit se o jejich správné funkci, pečlivě zasunout a zajistit bajonetové pojistné čepy do protikusů, uzavřít a zajistit nebo uzamknout dveře a jiné otvory v zastřešení)
 • nepřejíždět s jednotlivými segmenty zastřešení terasy při silném větru, neotvírat dveře nebo manipulovat s ostatními pohyblivými částmi
 • vyloučit pohyb osob uvnitř zastřešení terasy a v jeho okolí
 • výrobce zaručuje odolnost výrobku vůči větru do rychlosti 100 km/hod.* pouze v případě dodržení výše jmenovaných podmínek (při potencionální možnosti působení vyšší rychlosti větru je nutné nadstandardní zabezpečení konzultovat s výrobcem)

 

Proti negativním účinkům přetížení segmentů je uživatel povinen:

 • neodkládat na jednotlivé segmenty cizí předměty
 • provádět úklid sněhu z povrchu zastřešení terasy
 • zabránit přístupu osob na segmenty terasy


Krátkodobě lze zatížit povrch všech typů a velikostí zastřešení posuvného zastřešení terasy maximální vrstvou 15 cm čerstvého sněhu*. Sníh je však nutno pravidelně odstraňovat. Hmotnost mokrého ulehlého sněhu je několikanásobně vyšší než sněhu čerstvého. Odstranění sněhu je nutno provádět preventivně
i při malých vrstvách a potom odstranit i vrstvu sněhu po stranách krytu (postup při odklízení sněhu možno shlédnout na http://www.alukov.cz/lang-cs/videa-realizace-zastreseni-bazenu).

Při zatížení konstrukce sněhem nebo jinými předměty je přísný zákaz pohybu osob ve vnitřním prostoru zastřešení terasy.

Doplňující informace týkající se únosnosti Vašeho typu zastřešení terasy lze získat u výrobce zastřešení - viz kontaktní údaje na zadní straně návodu k obsluze.

 

Další možnosti údržby zastřešení teras v zimních podmínkách (konzultovat s výrobcem):

 • temperování vnitřního prostoru posuvného zastřešení terasy. Dle potřeby zvýšíme teplotu vzduchu uvnitř posuvného zastřešení terasy větráním teplého vzduchu z domu nebo krátkodobým zapnutím elektrického topidla. Sníh odtává a sjíždí na zem. (Nezapomeňte nakonec odstranit spadaný sníh od stěny zastřešení.)
 • proti pádu sněhu ze střechy domu na posuvné zastřešení terasy je nutné nainstalovat před dodávkou posuvného zastřešení terasy na střechu domu sněhové zábrany

Manipulaci se všemi díly zastřešení teras a posun segmentů je uživatel povinen provádět se zvýšenou opatrností tak, aby nedošlo k ohrožení bezpečnosti osob v okolí zastřešení terasy, k poškození zastřešení nebo k poškození cizího majetku.

 

Údržba zastřešení terasy:

 • očištění povrchu zastřešení (pozor na povrch polykarbonátu, který je lehce poškrábatelný) - podle potřeby
 • očištění a odstranění cizích předmětů z pojezdových drah zastřešení - v závislosti na okolních vlivech,podle potřeby
 • promazání dveřních závěsů a zavíracích mechanizmů (1-2x ročně nebo podle potřeby) - !! Zabraňte kontaktu oleje s polykarbonátem!!
 • promazání zámků například silikonovým olejem (1-2x ročně nebo podle potřeby) - !! Zabraňte kontaktu oleje s polykarbonátem!!
 • čištění bezpečnostních skel posuvného zastřešení terasy - běžnými čistícími prostředky na mytí oken,dle potřeby!! Nikdy neaplikujte na polykarbonát!!
 • Obecné rady a doporučení:
 • hliníkové profily a polykarbonát omývat roztokem saponátového prostředku. Poté opláchnout tekoucí vodou.
 • na čištění povrchu profilů používat houbu nebo jemný kartáč, ve kterém nesmí být zachyceny drobné nečistoty například písek. Na výplně z polykarbonátu doporučujeme použít tlakový čistič (nečistit polykarbonát, pokud je rozpálený od slunce)
 • nepoužívejte ostré náčiní na čištění zastřešení terasy
 • v případě znečištění povrchu zastřešení biologického původu odstraňte toto znečištění co nejdříve oplachem tekoucí vodou,zabráníte možnosti vzniku skvrn a barevných změn
 • nepoužívejte na čištění povrchu profilů, skla a polykarbonátu abrazivní čistící prostředky, které mohou způsobit poškrábání povrchu. Rovněž je nepřípustné používání přípravků obsahujících benzol, benzín, aceton nebo jiná organická rozpouštědla, kyseliny nebo zásady
 • po aplikaci krémů (opalovací nebo hydratační krém) dbejte větší pozornosti při manipulaci se zastřešením, může dojít k trvalému poškození polykarbonátu vlivem agresivního působení složek obsažených v přípravcích
 • průběžně odstraňujte čerstvě napadaný sníh z povrchu zastřešení terasy, zabráníte možnému namrznutí částečně odtátého sněhu
 • nenechávejte dlouhodobě klíč zasunutý v zámku, zvýšíte tím bezpečnost zajištění zastřešení a snížíte možnost poškození vnitřního mechanismu zámku


Používané materiály jsou odolné vůči vodě a vlhkosti. Uvnitř zastřešení teras, vlivem rozdílu teplot mezi venkovním a vnitřním prostředím, dochází ke kondenzaci vlhkosti ve formě opocení a kapiček na skle na polykarbonátu a hliníkových profilech, částečně lze zamezit vzniku kondenzace temperováním elektrickým topidlem s ventilátorem.

 


Prohlášení o shodě

Tento výrobek odpovídá Prohlášení o shodě dle ČSN EN ISO/IEC 17050 – 1
Vážený zákazníku, děkujeme, že jste si vybral výrobek společnosti ALUKOV a.s. ALUKOV a.s. je garantem servisu Vámi zakoupeného výrobku po celou záruční lhůtu. Ve Vašem vlastním zájmu Vás zdvořile žádáme o pečlivé uschování této průvodní knížky minimálně po celou dobu trvání záruční lhůty výrobku.

 

ZÁRUČNÍ PODMÍNKY

Nadstandardní záruční podmínky:

Nadstandardaní záruční doba platí pro zde vyjmenované výrobky: CORSO ENTRY, CORSO SOLID a CORSO SOLID R, CORSO PREMIUM, CORSO PREMIUM R, CORSO GLASS,CORSO ULTIMA,CORSO ULTIMA R
Nadstandardní záruční doba je 60 měsíců ode dne převzetí výrobku objednatelem, i když nenabyl vlastnického práva z důvodu neuhrazení kupní ceny výrobku.

ALUKOV a.s. poskytuje Nadstandardní záruční dobu na funkčnost výrobku v trvání 60 měsíců, která začíná datem předání výrobku zákazníkovi. Datum předání je vyznačeno výrobcem v záručním listu. Záruka se vztahuje na závady, které vzniknou v průběhu záruční doby v důsledku vady použitých materiálů nebo chybou výrobního postupu.


ALUKOV a.s poskytne objednateli prodloužení Nadstandardní záruční doby na dodané dílo v délce 12 ti měsíců od skončení Nadstandardní záruční doby za podmínky, že objednatel do 15 dnů od převzetí díla řádně vyplní a prostřednictvím webové aplikace dostupné na adrese: [alukov.care] zhotoviteli odešle své hodnocení montáže zastřešení

ALUKOV a.s. poskytuje záruku 5 let na povrchovou úpravu barevných hliníkových profilů.

 

Rozsah záruky na povrchovou úpravu hliníkových profilů:

Prodávající poskytuje záruku 5 let na povrchovou úpravu práškovou komaxiovou barvou.
Komaxitová barva po dobu této záruky se neoloupe,nezpuchýřovatí a nezmění svůj odstín.
Záruka se týká vad povrchové úpravy práškově lakovaného materiálu, které jsou stanoveny odsouhlasenými etalony dodavatele hliníkových profilů.

ALUKOV a.s.poskytuje záruku 7 let na statickou tuhost a stabilitu konstrukčních spojů.
Rozsah záruky: záruka se vztahuje na statickou tuhost a stabilitu konstrukčních spojů vyráběných dle technologických a výrobních postupů společnosti
ALUKOV a.s.. Výrobce garantuje, že po dobu trvání této záruky nedojde k samovolnému rozpojení konstrukčních spojů v souvislosti s běžným užíváním výrobku.

 

Rozsah nadstandardní záruční doby na polykarbonátové desky:

ALUKOV a.s. poskytuje záruku 15 let na jednokomorový a kompaktní polykarbonát v rozsahu uvedeném níže:
Propustnost světla se do 15 let nezhorší o více než 6%.
Tuhost polykarbonátové desky bude po 15-ti letech v modulu pružnosti>=2100MPa.
Polykarbonát nezkřehne a neztratí pevnost a po 15-ti letech bude pevnost v tahu>=50MPa.
Polykarbonát nebude zničen krupobitím po dobu trvání 15 let.

* Zastřešení bazénů prodávané na území USA splňují kriteria dle 2006 IBC (International Building Code) a ASCE 7-02 (American Society of Civil Engineers).

 

Odolnost proti krupobití:

Polykarbonátové desky jsou odolné proti zasažení krupobitím. Odolnost proti krupobití se testuje podle metody vyvinuté v TNO(Holandský testovací institut) v Holandsku. Test odolnosti proti krupobití se provádí tak, že se vezme 10 umělých krup o průměru 20 mm, které se vystřelí na povrch desky při okolní teplotě a rychlosti 21 metrů/sek. Deska je vyhovující, jestliže deska vykáže méně než 5 děr na povrchu.

 

Rozsah výměny vadné kvality v případě:

Poškození povětrnostními vlivy                    Poškození krupobitím

Do 10. roku 100 %                                                100%
Během 11. roku 75 %                                             50%
Během 12. roku 60 %                                             40%
Během 13. roku 45 %                                             30%
Během 14. roku 30 %                                             20%
Během 15. roku 15 %                                             10%


Světelná propustnost:

Změny ve světelné propustnosti se měří podle testovací metody ISO 13468-1. Vzorky se odebírají z desky o velikosti předepsané pro testovací metodu. Vzorky se před provedením testu vyčistí podle doporučení dodavatelské společnosti. Na desce se pak provede měření za účelem zjištění změny světelné propustnosti
a hodnota se porovná s hodnotou naměřenou v den výroby. Produkt je vyhovující, jestliže je rozdíl menší než 6 %.

 

Rozsah nadstandardní záruky na bezpečnostní sklo:

ALUKOV a.s. poskytuje na bezpečnostní sklo 33.1.;44.1.;66.4. záruku 15 let.
Rozsah nadstandardní záruky : Po dobu 15ti let nedojde ke změně v zabarvení skla, pevnosti skla a pevnosti bezpečnostní folie.

Poskytovaná záruka se vztahuje výhradně na zakrytí teras.


Pro doplňkové výrobky k zastřešení teras společnosti ALUKOV a.s zde vyjmenované.: elektrické motory pro posun segmentů, stínění terasových zastřešení Římská roleta, stínění PANORAMA a na tepelné zářiče Thermowell Veito platí záruční doba 24 měsíců.

Finanční riziko spojené s poškozením zastřešení bazénu a vířivé vany snížíte uzavřením pojistné smlouvy proti škodám vzniklým mimořádným působením klimatických vlivů.

 

 

AZURE PROGRAM - Technický popis posuvných zastřešovacích systémů teras:

Technický popis zastřešení bazénů:

Posuvné zastřešeni bazénu typu AZURE, AZURE kompakt, AZURE flat, AZURE flat kompakt nebo AZURE Angle jsou speciálně vyvinuta výhradně na zakrývání zahradních,
rodinných bazénů. Mobilní zastřešení bazénů není konstruováno k zakrývání celoročně užívaných bazénů.

Posuvné zastřešení chrání vodu před znečištěním tím je snížena potřeba čištění a úklidu bazénu a zároveň bezplatně ohřívá vodu. Uzamčené a zajištěné posuvné zastřešení
bazénu chrání děti nebo domácí mazlíčky před nechtěným pádem do vody.


Posuvné zastřešení bazénu je tvořeno soustavou mobilních segmentů obloukového nebo částečně obloukového tvaru. Konstrukce zastřešení bazénu je vyrobena ze
speciálních hliníkových profilů, které skružováním na potřebný poloměr získávají pevnost.

Výplň segmentů je z dutinkového nebo kompaktního polykarbonátu, který se
tvaruje do skružených profilů a takto tvarovaný polykarbonát rovněž zpevňuje konstrukci segmentů.

Zastřešení bazénu mohou obsluhovat všichni proškolení členové
rodiny. Výrobek je nenáročný na obsluhu a údržbu. Posun většiny segmentů zastřešení zajistí jedna dospělá osoba. Vždy dbejte na bezpečnost všech osob pohybujících
se v okolí bazénu!

 

Použité materiály:

PROFILY

Hliníková slitina AlMgSi 0,5 F 22
Norma: EN-AW-6063 T6, EN-AW-6060 T6 pevnost profilu v rozmezí 180 - 250 N/MPa
Povrchová úprava: přírodní elox C-0 vrstva 15-20 μm (pouze u pojezdových drah)
antracitová komaxitová barva - speciální úprava DB 703, stříbrná komaxitová barva RAL 9006

 

POLYKARBONÁT

Typy polykarbonátů: 3 mm kompaktní, 6 mm jednokomorový
Počet komor: jednokomorový (1K), kompaktní (K)
Tepelná izolace: 1K (6 mm) U=3,5 W/m2K; K (3mm) U = 5,5 W/m2K
Propustnost světla: (100% = čiré okenní sklo): 1K =50-80%; K (3mm) = 87%
Barvy: transparentní
Provozní teplota: od -40°C do +120°C


SPOJOVACÍ MATERIÁL

Nerezové šrouby a nýty - třída A4, A2
Hliníkové trhací nýty
Nerezové pevnostní trhací nýty


TĚSNÍCÍ PRVKY

Těsnící kartáče v nerezovém a hliníkovém profilu
Těsnící gumy na polykarbonát z EPDM
Těsnící profily mezi segmenty z termoplastu a měkčeného PVC, MULTIFLEX

 

OSTATNÍ KOVOVÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ

Nerezové aretační plechy, nerezové aretační kolíky, zámková kování ze speciální nerezové slitiny, hliníkové stavitelné a pevné rohovníky, nerezový kotevní materiál,
hliníková madla, kliky a kladky.


OSTATNÍ PLASTOVÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ

Záslepky profilů, plastová madla, kliky a kladky, plastové příchytky, plastový kotevní materiál.

 

 

Návod na údržbu Azure program ke stažení 

 

 

Návod pro obsluhu eChampion program ke stažení 

 

 

Na případné reklamace vzniklé hrubým zacházením nebude brán zřetel.

 

Opatření pro bezpečný provoz zastřešení bazénu z hlediska klimatických vlivů:


Jednotlivé segmenty jsou proti vypadnutí z pojezdové dráhy nebo případnému úletu opatřeny nerezovými aretačními prvky. Čelní stěny jsou vybaveny aretacemi
čelních stěn. Aretační prvky jsou pevně spojeny s konstrukcí zastřešení.

 

Proti negativním účinkům působení větru je uživatel povinen:

 • nasadit a zajistit čelní stěny
 • použít všech aretačních prvků zastřešení bazénu k jeho fixaci (zasunout aretační kolíky čelních stěn, spustit aretace segmentů do aktivní polohy a přesvědčit se
 • jejich správné funkci, uzavřít a zajistit nebo uzamknout dveře a jiné otvory v zastřešení)
 • nepřejíždět s jednotlivými segmenty zastřešení bazénu při silném větru, neotvírat dveře nebo manipulovat s ostatními pohyblivými částmi
 • vyloučit pohyb osob uvnitř zastřešení bazénu a v jeho okolí
 • výrobce zaručuje odolnost výrobku vůči větru do rychlosti 90 km/hod.* pouze v případě dodržení výše jmenovaných podmínek (při potencionální možnosti působení
 • vyšší rychlosti větru je nutné nadstandardní zabezpečení konzultovat s výrobcem)

 

Proti negativním účinkům přetížení segmentů je uživatel povinen:

 •  neodkládat na jednotlivé segmenty cizí předměty
 •  provádět úklid sněhu z povrchu zastřešení bazénu
 •  zabránit přístupu osob na segmenty zastřešení bazénů

Krátkodobě lze zatížit povrch zastřešení bazénu maximální vrstvou 5 cm čerstvého sněhu*. Sníh je však nutno pravidelně odstraňovat. Hmotnost mokrého ulehlého
sněhu je několikanásobně vyšší než sněhu čerstvého. Odklízení sněhu je nutno provádět po malých částech, symetricky nejlépe z obou stran najednou tak, aby nedošlo
k jednostrannému zatížení konstrukce a potom odstranit i vrstvu sněhu po stranách krytu (postup při odklízení sněhu možno shlédnout na http://www.alukov.cz/lang-
-cs/videa-realizace-zastreseni-bazenu).

Při zatížení konstrukce sněhem nebo jinými předměty je přísný zákaz pohybu osob ve vnitřním prostoru zastřešení bazénu.

Doplňující informace týkající se únosnosti Vašeho typu zastřešení bazénu lze získat u výrobce zastřešení - viz kontaktní údaje na zadní straně návodu k obsluze.

 

Další možnosti údržby zastřešení bazénů v zimních podmínkách (konzultovat s výrobcem):

 •  temperování bazénu - sníh na povrchu zastřešení odtává
 •  při nemožnosti pravidelného odklízení sněhu výrobce doporučuje po ukončení koupací sezóny složit všechny segmenty zastřešení pod sebe a zajistit

Manipulaci se všemi díly zastřešení bazénů a posun segmentů je uživatel povinen provádět se zvýšenou opatrností tak, aby nedošlo k ohrožení bezpečnosti osob v okolí
zastřešení bazénu k poškození zastřešení nebo k poškození cizího majetku.


Údržba zastřešení bazénu:

 •  očištění povrchu zastřešení (pozor na povrch polykarbonátu, který je lehce poškrábatelný)
 •  očištění a odstranění cizích předmětů z pojezdových drah zastřešení
 •  promazání dveřních závěsů a zavíracích mechanizmů (2x ročně) -!! Zabraňte kontaktu oleje s polykarbonátem!!
 •  promazání zámků například silikonovým olejem (2x ročně) -!! Zabraňte kontaktu oleje s polykarbonátem!!
 •  opláchnutí zastřešení tekoucí vodou s obsahem dezinfekčního prostředku (2x ročně)
 •  při hromadění vody v dutinkách polykarbonátu odejmout plastové krytky z pojezdových profilů a zkontrolovat, popřípadě odstranit nečistoty z odtokové drážky
 •  pojezdového profilu


Obecné rady a doporučení:

• hliníkové profily a polykarbonát omývat roztokem saponátového prostředku. Poté opláchnout tekoucí vodou.
• na čištění povrchu profilů používat houbu nebo jemný kartáč, ve kterém nesmí být zachyceny drobné nečistoty například písek. Na výplně z polykarbonátu doporučujeme
použít tlakový čistič (nečistit polykarbonát, pokud je rozpálený od slunce).
• nepoužívejte ostré náčiní na čištění zastřešení bazénu
• nepoužívejte na čištění povrchu profilů a polykarbonátu abrazivní čistící prostředky, které mohou způsobit poškrábání povrchu polykarbonátu. Rovněž je nepřípustné
používání přípravků obsahujících benzol, benzín, aceton nebo jiná organická rozpouštědla.
• po aplikaci krémů (opalovací nebo hydratační krém) dbejte větší pozornosti při manipulaci se zastřešením, může dojít k trvalému poškození polykarbonátu vlivem
agresivního působení složek obsažených v přípravcích na opalování
• průběžně odstraňujte čerstvě napadaný sníh z povrchu zastřešení bazénu, zabráníte možnému namrznutí částečně odtátého sněhu
• nenechávejte dlouhodobě klíč zasunutý v zámku, zvýšíte tím bezpečnost zajištění zastřešení a snížíte možnost poškození vnitřního mechanismu zámku
• informujte se včas u vašeho dodavatele bazénu na maximální možnou hranici teploty vody v bazénu. Pravidelným větráním zabráníte přehřívání bazénové vody
a tím i možnému poškození materiálu použitého na výrobu bazénu a jeho technologických součástí.
• pečlivě sledujte hodnoty PH bazénové vody. Doporučená úroveň PH je v rozmezí 6,8 – 7,6. Nedodržení této úrovně může mít za následek poškození zdraví a nerezových
částí bazénu a zastřešení bazénu.
• pečlivě sledujte úroveň volného a vázaného chloru v bazénové vodě. Doporučená úroveň CL je v rozmezí 0,3 – 0,8 mg/l. Nedodržení této úrovně může mít za následek
poškození zdraví a nerezových částí bazénu a zastřešení bazénu.


Materiály použité k výrobě posuvného zastřešení bazénu jsou odolné vůči vodě a vlhkosti. Uvnitř zastřešení bazénů vlivem rozdílu teplot mezi venkovním a vnitřním
prostředím dochází ke kondenzaci vlhkosti ve formě kapiček na polykarbonátu a hliníkových profilech, částečně lze zamezit vzniku kondenzace zakrytím vodní hladiny.

Dále dochazi ke kondenzaci vody uvnitř dutinek polykarbonatu a uvnitř dutin hliníkových profilů. Polykarbonát je uložen v hliníkových profilech s těsněním, které zabraňují
přímému vtoku vody do dutinek polykarbonátu.

Zkondenzovaná voda z vnitřních komůrek polykarbonátu a z vnitřních komor hliníkových profilů je odváděna mimo
posuvné zastřešení odtokovými otvory. Kondenzace vody uvnitř zastřešeni bazenu, v dutinkach polykarbonatu a v komorách profilů nesnižuje užitné vlastnosti a životnost
zastřešení bazénu a nemůže být předmětem reklamace.


Vysoká vlhkost a teplota uvnitř zastřešení může být příčinou vzniku biologických nárustů. Doporučujeme důkladné mechanické očištění povrchu okolí bazénu s použitím
alkalických čistících prostředků a pak ošetření čistých povrchů okolí bazénu 0,5 - 1% roztokem persterilu (kyselina peroxooctová).

 

 

 

Reklamační řád společnosti ALUKOV a.s. na posuvná zastřešení bazénů, posuvná zastřešení teras a zastřešení
vířivých van.


Tento reklamační řád byl stanoven dle platných zákonů a vztahuje se na výrobky zhotovené firmou ALUKOV a.s. a jejichž reklamace byla uplatněna v záruční době.

Prodávající poskytuje záruku na výrobek v délce, která je uvedena počtem měsíců. Záruka se vztahuje na vady materiálu, funkční vady nebo vady vzniklé při výrobě ovlivňující jeho funkčnost.
Prodávající poskytuje Základní záruční dobu v délce 24 měsíců a Nadstandardní záruční dobu v délce 60 měsíců. Podrobné informace jsou uvedeny v Záručním listě, nebo v příloze smlouvy Podmínky záruky.


Záruka se nevztahuje zejména:

 • na vady způsobené nesprávným používáním předmětu díla, na vady způsobené mechanickým poškozením, opotřebováním, odřením a poškrábáním pohyblivých mechanických částí zastřešení (např. kolejnice), na vady vzniklé použitím nevhodných čistících přípravků a pomůcek s abrazivními účinky
 • na vady vzniklé v souvislosti s nesprávnou a nekvalitní stavební připraveností a s nestabilním geologickým podložím, zvláště se nevztahuje na zatékání pod pojezdovými dráhami a čelními stěnami způsobené nesprávným sklonem povrchu kolem bazénu,vířivé vany nebo na terase. Dále na zatékání dešťové vody mezi fasádou domu a stěnovou pojezdovou dráhou u zastřešení terasy a to i v případě extrémně nerovné nebo hrubé fasády. Jako utěsnitelná se bere nerovnost fasády v rozsahu do +- 5 mm na 2 m délky a hrubost fasádního zrna do frakce 3 mm. U fasád reliéfních, obkládaných(např. palubky s hlubokou drážkou ve spoji) nebo klinkerových, kde je rozdíl úrovně povrchu větší než zmíněný limit, nelze garantovat vodotěsnost spoje
 • na zatékání mezi segmenty zastřešení v případě extrémně silného větru s deštěm, které je způsobeno překonáním daných materiálových vlastností těsnících profilů
 • na poškození vzniklá neodbornou montáží, provedenou neproškolenými pracovníky
 • na barevné změny na profilech bez povrchové úpravy. Části profilů bez povrchové úpravy podléhají přirozené oxidaci, která se projevuje tmavnutím nebo zesvětlením těchto ploch. Konkrétně se jedná o plochy řezů profilů
 • na zoxidování povrchu surového nerezového a hliníkového materiálu (spojovací materiál) vlivem překročení doporučených hodnot PH v rozmezí jiném než 7,2-7,6 a volného a vázaného chlóru v bazénové vodě v hodnotě větší než 0,6 mg/l
 • na případný průnik drobných nečistot, prachu, plísní, řas a rostlin do komůrek polykarbonátové výplně, k čemuž může výjimečně dojít přes technologické otvory pro odvod vlhkosti z konstrukce zastřešení
 • na vznik vodního kondenzátu uvnitř komor polykarbonátových desek. Taktéž na vznik vodního kondenzátu na vnitřní straně výplní,profilů jednotlivých segmentů a čelní stěn zastřešení
 • na poškození vzniklá nevhodným hrubým zacházením
 • na nestandardní environmentální podmínky zejména na výskyt řas a plísní ve spojích profilů a výtokových otvorech profilů
 • na běžné opotřebení a na výměnu opotřebitelných dílů. Opotřebitelnými díly se pro tento účel rozumí takové díly, které se vzhledem k jejich funkci a povaze běžně vyměňují během jejich normální životnosti (např. těsnící MPVC,EPDM fólie, kartáče, pojezdová kolečka segmentů a dveří, zámky, panty, zajišťovací prvky, apod.)
 • na poškození zastřešení způsobenou vlivem živelných sil (větrem o rychlosti větší než 100 km/h, vodou, sněhem, krupobitím - kroupami většími jak 2 cm v průměru a rychlosti větší než 20m/s, apod.) a nedodržením doporučení výrobce pro zimní období, na škody vzniklé při působení tlaku sněhu na konstrukci zastřešení a polykarbonátovou výplň nebo na mechanické poškození způsobené třetí osobou.(platí pro modely zahrnuté do Základní záruční doby viz. Záruční podmínky)
 • na poškození zaviněná nedodržením doporučení výrobce pro zimní období a působením vnějších vlivů, např. přírodních jevů (zatížení vrstvou sněhu větší jak 15 cm, kroupami většími jak 2 cm v průměru a rychlosti větší než 20m/s, větrem o rychlosti větší než 100 km/h) nebo na mechanické poškození způsobené třetí osobou.(platí pro modely zahrnuté do Nadstandardní záruční doby viz. Záruční podmínky)
 • Pokud se polykarbonátová deska dostala do styku s chemickými látkami. Viz. Obecné rady a doporučení v Návodu k obsluze
 • Pokud je polykarbonátová deska poškrábána nebo obroušena
 • Pokud byla polykarbonátová deska vystavena horku nebo byla tvarována za tepla


Nárok na reklamaci nelze uplatnit, pokud kupující nedodržel pokyny v reklamačním řádu a v Návodu k obsluze. Nároky na záruku zanikají jejich neuplatněním v záruční době. Záruka zaniká neautorizovanou úpravou a opravou provedenou mimo výrobní závod, jakož i nedodržením záručních podmínek.

Finanční riziko spojené s poškozením zastřešení bazénu, vířivé vany a terasy snížíte uzavřením pojistné smlouvy proti škodám vzniklým mimořádným působením klimatických vlivů.

 

 

Všeobecné podmínky:

Záruku poskytuje společnost Alukov a.s. v rozsahu viz. Podmínky záruky.
Počátek záruční doby bude zapsán do záručního listu. Záruční list je nedílnou součástí Návodu k obsluze, který je předán kupujícímu v den předání výrobku.
Kupující je srozuměn s tím, že vzhledem k charakteru výrobku může dojít po jeho opravě k menším estetickým změnám, které nemají vliv na celkovou kvalitu
a funkčnost výrobku.


Při uplatnění reklamace v období záruky společnost ALUKOV a.s. postupuje podle těchto podmínek:

uznaná reklamace bude v případě odstranitelné vady řešena odbornou opravou, tím není dotčeno právo kupujícího z odpovědnosti za vady dle zákona
č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, v platném znění
kupující je povinen uplatnit reklamaci ihned, jakmile se vada výrobku projevila. Oznámení o zjištěných vadách musí kupující učinit písemně a prokazatelně doručit na adresu výrobce nebo prokazatelně zaslat e-mailem. Kontakty pro uplatnění reklamace, adresa výrobce:

ALUKOV a.s.
Orel 18, 538 21 Slatiňany
Tel.: / Fax: +420 469 681 488
E-mail: info@alukov.cz


Je třeba uvést o jaké vady se jedná a jak se projevují a nárok, který v důsledku výskytu vad uplatňuje.
Oprávněnost každé reklamace a posouzení odstranitelnosti či neodstranitelnosti vady provede odborný odpovědný pracovník prodávajícího a své stanovisko sdělí kupujícímu. V případě, že reklamující nesouhlasí s rozhodnutím odpovědného pracovníka, může se písemně obrátit na obchodního ředitele společnosti prodávajícího popřípadě na soudního znalce.
Náklady spojené s opravou nebo výměnou částí a součástí výrobku po uplynutí záruční doby od jeho převzetí, zejména pak související stavební náklady, náklady na dopravu a montáž, jdou k tíži kupujícího.
Příslušné opravy budou provedeny v nejkratší možné lhůtě tak, aby funkčnost výrobku byla co nejméně narušena. Lhůta opravy však může být výjimečně prodloužena, pokud je závislá na termínu dodání některých komponentů a dílů, které je nutno objednat u výrobce nebo pokud je nutno odeslat reklamovaný díl na opravu k výrobci, případně není možno opravu provést vzhledem ke stávajícím klimatickým podmínkám.
Záruční opravy smějí být prováděny výhradně pracovníky společnosti ALUKOV a.s. nebo proškolenými pracovníky jiných prodejních a montážních firem.
Převzal – li kupující výrobek až po dni, do kterého měl povinnost jej převzít, záruční doba běží již ode dne, kdy měl tuto povinnost. Dojde-li k výměně zboží nebo jeho části, začne záruční doba znovu běžet ode dne převzetí nového zboží nebo jeho části.
K uplatnění reklamace je nutno předložit Záruční list.

Práva z odpovědnosti za vady zboží, pro které platí záruční doba, zaniknou, nebyla-li uplatněna v záruční době a to prokazatelným způsobem - písemnou
formou.

ALUKOV a.s.
1.1. 2017